HOKEJ NA LODZIE. Przedsmak ćwierćfinałów play-off

04 lutego 2018 Autor: png
Do zakończenia sezonu zasadniczego w Polskiej Hokej Lidze pozostały juz tylko dwie kolejki gier. Fot. (png)

Do zakończenia sezonu zasadniczego w Polskiej Hokej Lidze pozostały juz tylko dwie kolejki gier. Fot. (png)

Oświęcimianie przegrali dziś pod Wawelem z mistrzami Polski, ale tanio skóry nie sprzedali. Podopieczni Jirziego Sejby ambitnie walczyli w trzeciej tercji i odrobili dwubramkową stratę. Polegli dopiero po serii rzutółw karnych. Wszystko wszkazuje na to, że te dwa zespoły spotkają się ze sobą w ćwierćfinale play-off. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki.

Cracovia szybko objęła prowadzenie. Kiedy na ławce kar odpoczywał Jan Danecek, wynik otworzył Krystian Dziubiński. Jeszcze przed pierwszą przerwą oświęcimianie odpowiedzieli za sprawą Martina Kasperlika. Na ponowne prowadzenie wyprowadził "Pasy" Adam Domogała, zaś na początku trzeciej partii na 3:1 podwyższył w przewadze Kasper Bryniczka (na ławce Peter Tabacek).

Wydawało się, że jest to kluczowy moment spotkania i biało-niebiescy po tym ciosie już się nie podniosą. Unici pokazali jednak charakter i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Najpierw do krakowskiej bramki trafił Peter Tabaćek, a wyrównał Martin Kasperlik. Rozstrzygnięćia nie przyniosła dogrywka i potrzebna była seria najazdów. Skutećzniejsi okazali się mistrzowie Polski (gole Teddiego Da Costy i Tomasa Sykory). Po przeciwnej stronie tafli trafił tylko Adam Rufer.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko dwie kolejki. Wiadomo, że trzecie miejsce zajmie Comarch Cracovia i zagra w play-off z szóstym zespołem. Póki co, na tej pozycji znajduje się Unia. Oświęcimianie mają trzy punkty przewagi nad Orlikiem Opole i przed sobą mecze z Tychami (u siebie) oraz Polonią Bytom (wyjazd). Z kolei opolanie zmierzą się z Podhalem (u siebie) i Naprzodem Janów (na wyjeździe).

W pozostałych meczach:
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Tauron KH GKS Katowice - MH Automatyka Gdańsk 10:2 (4:0, 4:2, 2:0)
Anteo Naprzód Janów - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
TMH Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 4:3 po rzutach karnych (1:1, 1:0, 1:2, 0:0 dogrywka, 2:1 karne)
Bramki: 1:0 Dziubiński (Kapica) 08.04, 1:1 M. Kasperlik (Tabacek) 13.52, 2:1 Domogała (Sykora) 20.29, 3:1 Bryniczka (Rompkowski, Kolesnikovs) 40.45, 3:2 Tabacek (O. Kasperlik) 46.31, 3:3 M. Kasperlik 51.18, 4:3 Sykora (decydujący rzut karny) 65.00. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Włodzimierz Marczuk (główni) oraz Michał Kogut i Daniel Lipiński (liniowi). Kary: 8 i 14. Widzów: 1.000.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Danecek, O. Kasperlik - Gabryś, Maciejewski, M. Kasperlik, Tabacek, Piotrowicz - Vosatko, Paszek, Rufer, Wanat, Wojtarowicz oraz Malicki. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy