HOKEJ NA LODZIE. Przetarcie przed pre-play-off. Unia i Automatyka zgodnie wygrywają

25 stycznia 2019 Autor: png
Dziś we własnej hali oświęcimianie podejmowali outsidera, czyli bytomską Polonię. Fot. Szymon Chabior

Dziś we własnej hali oświęcimianie podejmowali outsidera, czyli bytomską Polonię. Fot. Szymon Chabior

Powoli rozwiązują się wszystkie zagadki sezonu zasadniczego w rodzimej ekstralidze hokejowej. Wiadomo już kto zagra w eliminacjach do fazy play-off. Kibice czekają jednak wciąż na ostateczny zestaw par, które powalczą o udział w najważniejszej części rozgrywek w systemie do dwóch zwycięstw. Wiadomo, że rywalem oświęcimskiej Unii będzie Orlik Opole lub sosnowieckie Zagłębie. W pre-play-off zagra także gdańska Automatyka.


Dziś w PHL rozegrana została nominalnie przedostatnia, czyli 43. kolejka. Oświęcimianie na własnym lodzie podejmowali Polonię. Ostatnio bytomianie przerwali serię dwudziestu porażek z rzędu i pokonali na wyjeździe Orlika Opole 5:2.


Nie zmieniało to oczywiście faktu, że zdecydowanym faworytem dzisiejszego pojedynku w Oświęcimiu byli gospodarze. Podopieczni Witolda Magiery pewnie i wysoko wygrali 7:2, ale niespodziewanie w Jastrzębiu zwyciężyła także Automatyka. Ten wynik mocno komplikuje sytuację oświęcimian w kontekście walki o siódme miejsce.

Wiele wskazuje zatem na to, że Unia w pre-play-off zmierzy się z Zagłębiem, a w wypadku pokonania drużyny z Sosnowca trafi na Tauron KH GKS Katowice. W niedzielę biało-niebieskich czeka starcie z Orlikiem Opole, a na koniec sezonu zasadniczego zaległa konfrontacja z katowickim liderem.


UNIA OŚWIĘCIM - POLONIA Bytom 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
Bramki: 0:1 Wąsiński 03.07, 1:1 Piotrowicz (Trandin, Przygodzki) 07.53, 2:1 Trandin (Themar, Saur) 09.24, 3:1 Gruszka (Trandin, Przygodzki) 10.40, 4:1 Tabaczek (Themar, Saur) 19.04, 4:2 Wąsiński (Zając) 20.40, 5:2 Trandin (Przygodzki, Bezuszka) 21.32, 6:2 Trandin (Przygodzki) 38.36, 7:2 Themar (Saur, Kiilholma) 51:33. Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Gabryszak (główni) oraz Andrzej Nenko, Mateusz Niżnik (liniowi). Kary: 4 i 8. Widzów: 500.
UNIA: Lipiński - Saur, Vehmanen, Tabaczek, Kiilholma, Themar - Bezuszka, Maciejewski, Gruszka, Trandin, Przygodzki - Paszek, A. Kowalówka, Piotrowicz, Adamus, S. Kowalówka - Noworyta, Prusak, Wanat, Malicki. Trener: Witold Magiera.
POLONIA: Kraus - Stępień, Bodora, Zając, Mularczyk, Wąsiński - Stawisskij, Bajon, Sroka, Filip, Anklewicz - Gajdzik, Alimow, Dudkiewicz, Augustyniak. Trener: Sebastian Kłaczyński.


W pozostałych meczach 43. kolejki PHL:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie - MH Automatyka Gdańsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
KSU, 26.01.2019 12:07
Katowice są do ogrania. Trzeba uwierzyc