HOKEJ NA LODZIE. Przyjdź na mecz i pomóż 7-letniemu Tymkowi!

06 stycznia 2018 Autor: png
Podczas niedzielnego meczu Unii z Comarch Cracovią przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na chorego chłopczyka. Fot. Szymon Chabior

Podczas niedzielnego meczu Unii z Comarch Cracovią przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na chorego chłopczyka. Fot. Szymon Chabior

Jutro w Oświęcimiu kibiców czekają małopolskie derby. Podopieczni Jirziego Sejby zagrają z broniącą mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovią. Warto przyjść na hokej i przy okazji pomóc 7-letniemu chłopczykowi.

U małego Tymka wykryto rzadką chorobę Neurofibromatozę. Objawia się ona zmianami nowotworowymi na ciele, oczach oraz w mózgu i w móżdżku. Obecnie Tymon posiada glejaki nerwów wzrokowych. Choroba dotyka głównie układu nerwowego oraz powoduje zmiany w układzie kostno-szkieletowym.

Tymek jet radosnym chłopcem. Kocha muzykę i taniec, ale choroba postępuje i jej objawy są ekspresyjne. Chłopczyk nadal chodzi do przedszkola, pracuje każdego dnia z terapeutami i rehabilitantami. Przerażają jednak szybko postępujące zmiany oraz dalsza diagnoza. Uzbierane podczas niedzielnego meczu pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą terapię.

Na trybunach pojawią się wolontariusze z puszkami. Z kolei przed wejściem na trybuny będzie można zakupić pluszowe miśki w cenie 30 zł. Do każdego zakupionego miśka kibic otrzyma okolicznościowy krążek z logo Unii Oświęcim. Ilość pluszaków jest ograniczona. Zbiórka pod hasłem "Miśka kupujesz, Tymonka życie ratujesz" już w najbliższą niedzielę. Początek meczu o 17, a kasy zostaną otwarte na godzinę przed pojedynkiem Unii z "Pasami".

Za nami 25. kolejki gier w których oświęcimianie zgromadzili 35 punktów. To daje im aktualnie siódmą pozycję. Unia traci tylko pięć "oczek" do piątego Podhala i ma zaledwie jeden mniej od szóstej Automatyki Gdańsk. Sytuacja w tabeli jest arcyciekawa, bo zaraz za biało-niebieskimi czai się opolski Orlik. Ta ekipa ma pięć punktów straty do Unii, a dziewiąta Polonia Bytom odpowiednio dziewięć.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy