HOKEJ NA LODZIE. Przyjeżdża lider. Zagrajmy dla Tymka!

06 grudnia 2018 Autor: png
Jutro biało-niebiescy zagrają z rywalem z "najwyższej półki". Do Oświęcimia zawita absolutny lider tabeli PHL, czyli Tauron KH GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

Jutro biało-niebiescy zagrają z rywalem z "najwyższej półki". Do Oświęcimia zawita absolutny lider tabeli PHL, czyli Tauron KH GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

Jutro w oświęcimskiej hali lodowej prawdziwy ligowy hit! Biało-niebiescy będą podejmowali rozpędzonego lidera ekstraligi, czyli Tauron KH GKS Katowice. Jeszcze ważniejszy mecz rozgrywany będzie na trybunach. W trakcie spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla chorego Tymka. Zapraszamy wszystkich na lodowisko i do aktywnego włączenia się w akcję. Wiadomo, że na kibiców zawsze można liczyć!

W przerwie meczu odbędzie się licytacja m.in. rękawic z autografem Jerzego Dudka, koszulki hokejowej biało-niebieskich z sezonu 2016-17 i unikatowego kija hokejowego z autografami mistrzów Polski, seniorskiej drużyny Unii z 1998 roku.

Choroba Tymka wyniszcza organizm, a ostre nieodwracalne zapalenie ośrodkowego układu nerwowego pociąga za sobą kolejne złowieszcze choroby. Tego roku chłopiec był diagnozowany w Niemczech, następnie w Hiszpanii. Niestety końca diagnoz nie widać. Ta postawiona w Hiszpanii była druzgocąca dla rodziców Tymka. Stwierdzono bardzo rzadki rodzaj padaczki fotogenicznej.

Tak wcześnie zdiagnozowane MS lub ADEM są uleczalne w 100 procentach. Stąd decyzja rodziców Tymona o wyjeździe do USA do ośrodka poleconego przez instytut w Hiszpanii. Kosztorys wystawiony przez instytut jest tylko wstępny i opiewa na kwotę 91 tysięcy dolarów. Tymon będzie potrzebował pieniążków przez całe swoje życie, a przynajmniej tak długo, jak długo nie zostanie opracowany kompleksowy lek.

Spotkanie Unii z Tauronem KH GKS Katowice rozpocznie się o godz. 18. Kasy zostaną otwarte godzinę wcześniej. Będzie to prawdziwy sprawdzian możliwości oświęcimian. Katowiczanie grają w tym sezonie znakomicie. Zwyciężali w ostatnim dwudziestu meczach! Biało-niebiescy w miniony wtorek skrzyżowali kije z urzędującymi mistrzami Polski, czyli GKS Tychy.

Unia zagrała w Tychach bardzo dobre spotkanie i z powodzeniem mogła pokusić się o sprawienie niespodzianki. Zabrakło tylko i aż skuteczności. Za rozregulowane celowniki przyszło drogo zapłacić, bo komplet punktów niestety został na Śląsku. Trójkolorowi zwyciężyli 4:2.

Zestaw par XXIX kolejki PHL:
UNIA OŚWIĘCIM - Tauron KH GKS Katowice (piątek, godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 18)
PGE Orlik Opole - GKS Tychy (piątek, godz. 18.30)
MH Automatyka Gdańsk - KH Energa Toruń (piątek, godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy