HOKEJ NA LODZIE. Raz, a dobrze. Trzy punkty w "Satelicie"

06 grudnia 2020 Autor: png
Dziś biało-niebiescy zwyciężyli w katowickiej "Satelicie" 1:0. W tym roku Re-Plast Unię czeka jeszcze ligowy mecz z Podhalem w Oświęcimiu i półfinał Pucharu Polski w Tychach z mistrzami Polski. Fot. (png)

Dziś biało-niebiescy zwyciężyli w katowickiej "Satelicie" 1:0. W tym roku Re-Plast Unię czeka jeszcze ligowy mecz z Podhalem w Oświęcimiu i półfinał Pucharu Polski w Tychach z mistrzami Polski. Fot. (png)

Biało-niebiescy wreszcie lepsi od katowiczan! Po dwóch porażkach z "Gieksą" w tym sezonie, oświęcimianie zwyciężyli w "Satelicie". O wszystkim zadecydował zaledwie jeden gol. Kapitalny mecz w bramce gości rozegrał kanadyjski golkiper - Clarke Saunders.

Wicemistrzowie Polski najwyraźniej nie mieli do tej pory szczęścia do drużyny ze stolicy Górnego Śląska. Najpierw na wyjeździe ulegli "Gieksie" po dogrywce 2:1, a w Oświęcimiu przegrali po serii rzutów karnych 3:4. Dziś karta na szczęście się odwróciła.

O wszystkim rozstrzygnęła sytuacja z 15 minuty, kiedy oświęcimianie grali w liczebnej przewadze. Za sprawą Aleksieja Trandina wykorzystali odsiadkę Filipa Starzyńskiego i objęli prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końcowej syreny.

Wynik do końca był sprawą otwartą. Jedni i drudzy stworzyli sobie bramkowe okazje, ale świetnie interweniowali obaj bramkarze - Juraj Simboch (GKS) i Clarke Saunders (Re-Plast Unia). Ten pierwszy w 59 minucie zjechał do boksu, bo trener gospodarzy postawił wszystko na jedną kartę. Manewr z wycofaniem bramkarza nie zmienił jednak wyniku.

Kolejnym rywalem podopiecznych Kevina Constantine będzie Tauron KH Podhale Nowy Targ. Spotkanie z góralami odbędzie się w najbliższy piątek w Oświęcimiu. Będzie to ostatni ligowy mecz Re-Plast Unii w tym roku.

GKS Katowice - RE-PLAST UNIA Oświęcim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Bramka: 0:1 Trandin (Glenn, Sherbatov) 14.52. Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (jako główni) oraz Paweł Bajon, Dawid Pabisiak (jako liniowi). Kary: 6 i 10. Mecz bez widzów.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Glenn, Luza, Sherbatov, Da Costa, Oriechin - Zatko, Bezuska, Koblar, Kalan, Kowalówka - P. Noworyta, M. Noworyta, Przygodzki, Trandin, Malicki - Piotrowicz, Krzemień, Prusak oraz Kusak. Trener: Kevin Constantine.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy