HOKEJ NA LODZIE. Zagłębie pokonane. Re-Plast Unia bliżej celu

27 października 2019 Autor: png
Już w najbliższy wtorek Re-Plast Unia powinna dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Oświęcimianie będą podejmowali ostatni w tabeli PHL Naprzód Janów. Fot. Szymon Chabior

Już w najbliższy wtorek Re-Plast Unia powinna dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Oświęcimianie będą podejmowali ostatni w tabeli PHL Naprzód Janów. Fot. Szymon Chabior

Arcyważny krok w kierunku finałów Pucharu Polski zrobili dziś hokeiści Re-Plast Unii. Oświęcimianie pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 6:3 i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli ekstraligi.

Kolejne trzy punkty powinny być formalnością. Podopieczni Nika Zupanćićia zagrają bowiem na własnym lodzie z outsiderem z Janowa. To spotkanie już we wtorek w Oświęcimiu. Naprzód zamyka tabelę ekstraligi, a po stronie zysków ciągle ma okrągłe zero.

Ośmiokrotni mistrzowie Polski stosunkowo łatwo zaksięgowali dziś komplet punktów, udanie rehabilitując się za ostatnią wpadkę we własnej hali z gdańskim Lotosem. W meczu z Zagłębiem w Sosnowcu, Re-Plast Unia bardzo szybko objęła prowadzenie. Podczas gry w liczebnej przewadze trafił Andrej Themer. 10 minut później kapitalnym uderzeniem z dystansu w "okienko" podwyższył Sebastian Kowalówka. Dzięki temu goście mogli kontrolować wydarzenia na lodzie.

Po dwóch odsłonach gospodarze doprowadzili do stanu 2:3 i wydawało się, że mogą jeszcze pokusić się o niespodziankę. Nic z tego. Re-Plast Unia za sprawą Sebastiana Kowalówki, a później Dariusza Wanata odskoczyła rywalom na początku ostatniej tercji na odległość trzech trafień i wszystko w tym pojedynku było już praktycznie jasne. Warta odnotowania jest asysta kanadyjskiego bramkarza unitów przy ostatnim trafieniu na 3:6.

W pozostałych dzisiejszych meczach PHL:
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Comarch Cracovia - Podhale Nowy Targ 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, 0:1 dogrywka)
Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
KH Energa Toruń - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 20 listopada, godz. 18.30)

ZAGŁĘBIE Sosnowiec - RE-PLAST UNIA Oświęcim 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Bramki: 0:1 Themar (Koblar, Pretnar) 02.02, 0:2 Kowalówka (Trandin) 12.14, 1:2 Stoklasa (Kaluza) 19.28, 1:3 Koblar (Pretnar) 23.44, 2:3 Karczocha (Salamon, Oriechin) 33.32, 2:4 Kowalówka (Bezuska) 41.43, 2:5 Wanat (Protasenja) 46.43, 3:5 Nahunko (Stoklasa, Tyczyński) 57.31, 3:6 Luza (Pretnar, Saunders) 59.13. Sędziowali: Robert Długi, Włodzimierz Marczuk (jako główni) oraz Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 8 i 8. Widzów: 500.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Themar - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Zatko, Saur, Protasenja, Wanat, Malicki - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raszka. Trener: Nik Zupančič

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 27.10.2019 23:14
Jak Unia wejdzie do czwórki to puchar polski powinien być w Oświęcimiu.