HOKEJ NA LODZIE. Re-Plast Unia w finałach Pucharu Polski!

28 listopada 2019 Autor: png
Oświęcimianie po siedmiu sezonach znowu zameldowali się w finale Pucharu Polski. Fot. (png)

Oświęcimianie po siedmiu sezonach znowu zameldowali się w finale Pucharu Polski. Fot. (png)

Siedem, długich lat przyszło czekać kibicom oświęcimskiej Unii, aby zobaczyć swoich ulubieńców w finałowym turnieju o Puchar Polski. W tym sezonie nareszcie się udało. Podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta zrealizowali zatem pierwszy cel, jaki stawiany jest przed zespołem w tych rozgrywkach.

Oświęcimianie musieli postawić przysłowiową "kropkę nad i" w zaległym spotkaniu z Kadrą PZHL do lat 23. Gospodarze potrzebowali wygranej za trzy punkty, co wydawało się formalnością. Niespodzianki nie było, bo po prostu być nie mogło.

Re-Plast Unia wygrała ze "Szkółką", grając praktycznie "na jednej łyżwie". Biało-niebiescy starali się wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Nic w tym dziwnego. Pamiętajmy, że grudzień będzie obfitował w prawdziwy hokejowy maraton, którego zwieńczeniem będą finały Pucharu Polski w Tychach.

Wynik meczu z Kadrą U-23 otworzył Damian Piotrowicz, kiedy oświęcimianie grali w liczebnej przewadze. Ten zawodnik był zresztą najskuteczniejszym w zespole Re-Plast Unii, kompletując hat-tricka. Drugim z bohaterów gospodarzy był Sebastian Lipiński, który zachował czyste konto.

Zestaw par XXVI kolejki PHL:
RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM - Energa Toruń (piątek, godz. 18)
GKS Tychy - Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18)
Comarch Cracovia - Tauron HC GKS Katowice (piątek, godz. 18.30)
Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk (piątek, godz. 19)
Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 20)

RE-PLAST UNIA Oświęcim - KADRA PZHL U-23 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Bramki: 1:0 Piotrowicz (Trandin, Przygodzki) 15.41, 2:0 Themar (Protasenja, Malicki) 18.24, 3:0 Protasenja (Malicki) 36.35, 4:0 Kalan (Koblar) 42.34, 5:0 Kowalówka (Kalan, Koblar) 45.31, 6:0 Piotrowicz (Trandin, Przygodzki) 49.25, 7:0 Piotrowicz (Saur, Przygodzki) 56.43. Sędziowali: Michał Baca, Paweł Pomorzewski (jako główni) oraz Artur Hyliński, Michał Majkut (jako liniowi). Kary: 6 i 6. Widzów: 500.
RE-PLAST UNIA: Lipiński - Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Saur, Bezuska, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Luza, Wanacki, Protosenja, Wanat, Themar - P. Noworyta, M. Noworyta, Raska, Prusak, Malicki. Trener: Nik Zupancič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy