HOKEJ NA LODZIE. Re-Plast Unia wygrywa w Janowie, czyli wszystko zgodnie z planem

03 grudnia 2019 Autor: png
Kolejnym rywalem oświęcimskich hokeistów będzie sosnowieckie Zagłębie. To spotkanie już w najbliższy piątek w hali lodowej przy ulicy Chemików. Fot. Szymon Chabior

Zdecydowany outsider w hokejowej ekstralidze był dzisiejszym rywalem Re-Plast Unii. Nic zatem dziwnego, że już przed meczem w Janowie jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej oświęcimian nad Naprzodem. Niespodzianki nie było i biało-niebiescy bardzo pewnie dopisali do swojego konta komplet punktów.

Już po pierwszej odsłonie wszystko w tym pojedynku było jasne. Oświęcimianie w ciągu 20 minut zdobyli cztery gole, zachowując przy tym czyste konto. Po uderzeniu Aleksieja Trandina z nadgarstka goście objęli prowadzenie. Na 0:2 podczas gry w liczebnej przewadze podwyższył Jakub Wanacki. Jeszcze przed pierwszą przerwą na listę strzelców wpisał się Andrej Themar oraz Dariusz Wanat.

W drugiej tercji podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta dorzucili dwa kolejne trafienia (Sebastian Kowalówka, Damian Piotrowicz), a strzegący oświęcimskiej bramki Sebastian Lipiński skapitulował tylko raz. Trzecia tercja została już praktycznie tylko dograna i trzy punkty pojechały do Oświęcimia.

Do sporej niespodzianki doszło dziś na lodowisku mistrzów Polski. W Tychach miejscowy GKS przegrał z toruńską Energą po rzutach karnych 3:4. Kolejne mecze już w najbliższy piątek. Biało-niebiescy zagrają u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. W Oświęcimiu liczą zatem na kolejne zwycięstwo...

NAPRZÓD Janów- RE-PLAST UNIA Oświęcim 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)
Bramki: 0:1 Trandin (Przygodzki, Zatko) 04.55, 0:2 Wanacki (Themar, Protasenja) 09.40, 0:3 Themar (Wanat, Protasenja) 12.44, 0:4 Wanat (Saur, Protasenja) 19.35, 0:5 Kowalówka (Koblar, Kalan) 26.47, 1:5 Kondraszow (Citok, Bodora) 31.27, 1:6 Piotrowicz (Saur, Trandin) 34.36, 1:7 Wanacki (Themar, Protasenja) 42.22, 2:7 Kondraszow (Citok, Adamus) 44.03. Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (jako główni) oraz Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (jako liniowi). Kary: 8 i 6. Widzów: 300.
RE-PLAST UNIA: Lipiński - Saur, Bezuska, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Zatko, Luza, Koblar, Kalan, Kowalówka - Wanacki, P. Noworyta, Protosenja, Wanat, Themar - M. Noworyta, Prusak, Raska, Malicki. Trener: Nik Zupancič.

W pozostałych meczach XXVIII kolejki PHL:
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Tauron HC GKS Katowice - Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Zagłębie Sosnowiec - Lotos PKH Gdańsk 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:4 po karnych (0:2, 2:1, 1:0, 0:0 dogrywka, 1:2 rzuty karne)