HOKEJ NA LODZIE. Re-Plast Unia zatrzymana nad Bałtykiem

01 grudnia 2019 Autor: png
W Gdańsku oświęcimianie trzykrotnie mieli okazję do fetowania goli, ale krążek w siatce gości lądował aż sześciokrotnie. W efekcie biało-niebiescy wracają z drugiego końca Polski z pustymi rękami. Fot. (png)

W Gdańsku oświęcimianie trzykrotnie mieli okazję do fetowania goli, ale krążek w siatce gości lądował aż sześciokrotnie. W efekcie biało-niebiescy wracają z drugiego końca Polski z pustymi rękami. Fot. (png)

W gdańskiej hali "Olivii" dobiegła końca seria oświęcimskich zwycięstw. Po czterech wygranych z rzędu, podopieczni Nika Zupancića i Michala Fikrta musieli dziś uznać wyższość Lotosu PKH Gdańsk. We wtorek kolejny mecz. Biało-niebiescy zagrają na "Jantorze" z Naprzodem Janów. Początek zaplanowano na godz. 19.

Lotos PKH Gdańsk, czyli popularna "Stocznia" najwyraźniej "nie leży" w tym sezonie Re-Plast Unii. Była to już druga porażka oświęcimian z tym zespołem (wcześniej 3:4 w Oświęcimiu). Z kolei unici zwyciężyli raz (2:1 po dogrywce w Gdańsku). Dziś gdańszczanie wygrali dość wyraźnie.

Akcje czeskich zawodników (Petr Polodna, Josef Vitek, Jan Steber) przyniosły gdańszczanom prowadzenie 2:0. W odpowiedzi podczas gry w liczebnej przewadze trafił Sebastian Kowalówka. Lotos PKH za sprawą Mateusza Danieluka ponownie odskoczył na odległość dwóch goli, a po kolejnym (na zaledwie 21 sekund przed końcem drugiej tercji) sytuacja Re-Plast Unii była już praktycznie beznadziejna.

W ostatniej partii gospodarze kontrolowali wydarzenia na lodzie, a ich wygrana nie była specjalnie zagrożona. Na początku tej odsłony karą meczu ukarany został kanadyjski golkiper gości - Clarke Saunders, który przekroczył przepisy w starciu z Josefem Vitkiem. Jego miejsce w bramce Re-Plast Unii zajął Sebastian Lipiński.

W pozostałych meczach XXVII kolejki PHL:
Tauron HC GKS Katowice - Naprzód Janów 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
KH Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

LOTOS PKH Gdańsk - RE-PLAST UNIA Oświęcim 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
Bramki: 1:0 Polodna (Vitek, Steber) 03.49, 2:0 Vitek (Polodna, Steber) 10.11, 2:1 Kowalówka (Kalan) 20.47, 3:1 Danieluk (Marzec, Pastryk) 26.39, 4:1 Polodna (Steber, Bilcik) 39.39, 4:2 Piotrowicz (Trandin) 40.36, 5:2 Stasiewicz (Rożkow) 48.50, 6:2 Pesta (Marzec) 56.23, 6:3 Kalan (Przygodzki, Zatko) 59.08. Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Paweł Meszyński (jako główni) oraz Maciej Byczkowski, Wiktor Zień (jako liniowi). Kary: 14 i 31 (w tym 25 minut dla Clarke Saundersa). Widzów: 1.500.
LOTOS PKH: Fucik - Bilcik, Szurowski, Steber, Polodna, Vitek - Tiesliukiewicz, Krasowskij, Stasiewicz, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec - Naróg, Smal, Mocarski, Wołoszyk. Trener: Marek Ziętara.
RE-PLAST UNIA: Saunders (od 42 min Lipiński) - Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Saur, Bezuska, Piotrowicz, Trandin, Przygodzki - Luza, Wanacki, Protosenja, Wanat, Themar - M. Noworyta, Prusak, Raska, Malicki. Trener: Nik Zupancič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stocznia górą, duma Pomorza , 07.12.2019 20:03
Saunders wieśniak i tyle.
Pozdrawiam