HOKEJ NA LODZIE. Rozpoczynamy ostatnią rundę sezonu zasadniczego

19 stycznia 2018 Autor: png
Dziś Unia na własnym lodzie będzie podejmowała górali z Nowego Targu. Fot. (png)

Dziś Unia na własnym lodzie będzie podejmowała górali z Nowego Targu. Fot. (png)

Dziś na pięciu polskich lodowiskach rozegrane zostaną mecze pierwszej serii ostatniej już rundy sezonu zasadniczego w Polskiej Hokej Lidze. Oświęcimianie na własnym lodzie będą podejmowali nowotarskie "Szarotki". Początek spotkania zaplanowano na godz. 18. Czy podopieczni Jirziego Sejby odniosą siódme zwycięstwo z rzędu? Odpowiedź na to pytanie poznamy wieczorem.

Biało-niebiescy nie tylko w dzisiejszym meczu, ale i do końca sezonu będą musieli sobie radzić bez Adriana Kowalówki. Ten doświadczony obrońca zerwał więzadła w kolanie, co bardzo poważne komplikuje sytuację kadrową w zespole. Trenerowi Sejbie pozostało do dyspozycji zaledwie pięciu defensorów i z konieczności do obrony przesunięty został Kamil Paszek. Wzmocnienie tej formacji przed play-off to w tym momencie dla Unii sprawa priorytetowa.

W tym sezonie oświęcimianie mają korzystny bilans gier z góralami. Wygrali dwa ostatnie z trzech meczy. W pierwszym starciu pechowo ulegli Podhalu pod Tatrami 4:1. Dwa gole dla gości strzelił wówczas Radim Haas, a jednego Peter Tabacek. Później przyszła wygrana we własnej hali 2:1, po celnych trafieniach Wojciecha Wojtarowicza i Jana Danecka. W ostatnim starciu Unia wygrała na wyjeździe z "Szarotkami" 4:3 po rzutach karnych. Hat-tricka "ustrzelił" Wojciech Wojtarowicz, a jedną bramkę dorzucił Martin Kasperlik.

Tymczasem już w niedzielę biało-niebieskich czeka kolejny szalenie ważny mecz z Orlikiem w Opolu (początek o godz. 17). Po trzech rundach Unia zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ma tylko trzy punkty straty do nowotarżan i już siedem więcej od gdańskiej Automatyki. Opolanie są sklasyfikowani na ósmej pozycji ze stratą dziesięciu "oczek" do oświęcimian.

Zestaw dzisiejszej serii gier w PHL:
Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ (godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole (godz. 18)
MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy (godz. 18.30)
Tauron KH GKS Katowice - TMH Polonia Bytom (godz. 18.30)
Anteo Naprzód Janów - Comarch Cracovia (godz. 19)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
unia, 19.01.2018 12:04
Trzeba wzmocnic defensywe koniecznie. Z dwuch obrońców by się przydalo i jeden napadzior, ale taki jak kiedys Marek Ivan