HOKEJ NA LODZIE. Rywale nie zagrali dla Unii. Sensacyjna porażka "Gieksy"

23 grudnia 2018 Autor: png
Oświęcimska Unia o ligowe punkty powalczy znowu już w 2019 roku. 2 stycznia biało-niebiescy zmierzą się w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimska Unia o ligowe punkty powalczy znowu już w 2019 roku. 2 stycznia biało-niebiescy zmierzą się w Nowym Targu z miejscowym Podhalem. Fot. Szymon Chabior

W ostatniej tegorocznej kolejce rozgrywek hokejowej ekstraligi oświęcimianie pauzowali. O punkty walczyli za to rywale. Wyniki jaki padły na polskich taflach nie były zbyt korzystne dla podopiecznych Jirziego Sejby. Swoje mecze wygrali główni kontrkandydaci do miejsca w pierwszej "szóstce". Mowa o Comarch Cracovii i drużynie z Torunia.

Energa sprawiła olbrzymią niespodziankę. Torunianie ograli na wyjeździe zdecydowanego lidera, czyli Tauron KH GKS Katowice. W stolicy Górnego Śląska odnotowano sensacyjne 0:3 dla gości, a wszystkie gole padły po uderzeniach zawodników z obcym paszportem. Bramkarza "Gieksy" pokonali kolejno Dmitro Demjaniuk, Arciom Mianciuk i Tomasz Parizek. To wynik wyjątkowo niekorzystny dla Unii.

Problemów z zaksięgowaniem kompletu punktów nie miała Comarch Cracovia. "Pasy" ustrzeliły w Bytomiu dwucyfrówkę, pokonując Polonię aż 2:10. Nie było niespodzianek w Sosnowcu i Opolu. Zagłębie zgodnie z oczekiwaniami uległo mistrzom Polski z Tychów 2:4, zaś opolski Orlik przegrał z JKH GKS Jastrzębie 0:3.

W tabeli PHL z przewagą sześciu punktów nad tyszanami (73 pkt) prowadzi Tauron KH GKS Katowice (79 pkt). Trzecie miejsce zajmują górale z Nowego Targu (64 pkt), a czwarte JKH GKS Jastrzębie (59 pkt). Oświęcimian (46 pkt) wyprzedza jeszcze Comarch Cracovia (55 pkt) i Energa Toruń (53 pkt). Zespół z grodu Kopernika rozegrał jednak o jedno spotkanie więcej.

Kolejne ligowe mecze odbędą się 2 stycznia. Biało-niebieskich czeka trudny bój z Podhalem w Nowym Targu. W tym roku hokejowych fanów czekają jeszcze pucharowe emocje. O Puchar Polski powalczy Tauron KH GKS Katowice, GKS Tychy, TatrySki Podhale Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie.

Wyniki XXXIII kolejki PHL:
Węglokoks Kraj Polonia Polonia Bytom - Comarch Cracovia 2:10 (1:3, 1:4, 0:3)
PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Tauron KH GKS Katowice - KH Energa Toruń 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
MH Automatyka Gdańsk - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ksu, 24.12.2018 07:17
Nie sensacja tylko Katowice [ciach!] dają żeby w ostatnich meczach ktoś pieniążki zarobił..... Szmaty śląskie....