HOKEJ NA LODZIE. Sezon regularny (prawie) zakończony

27 stycznia 2019 Autor: png
Przed Unią wtorkowe, zaległe spotkanie w Katowicach, a później już mecze o wszystko w pre-play-off. Fot. Szymon Chabior

Przed Unią wtorkowe, zaległe spotkanie w Katowicach, a później już mecze o wszystko w pre-play-off. Fot. Szymon Chabior

Dziś na polskich lodowiskach rozgrywano ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego. Nie oznacza to jednak, że mamy za sobą wszystkie mecze. Dopiero we wtorek odbędą się bowiem dwa zaległe spotkania. W katowickim "Małym Spodku" lider tabeli, czyli miejscowa "Gieksa" będzie podejmowała oświęcimską Unię (godz. 18.30). Z kolei w Bytomiu Polonia zagra z góralami z Nowego Targu (godz. 18).

Unia pokonała dziś w Opolu słabiutkiego Orlika. Wynik otworzył Aleksiej Trandin, który na początku tego miesiąca trafił do Oświęcimia właśnie z Opola. Goście grali wówczas w liczebnej przewadze, a asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Andriej Themar. Jak się później okazało nie było to ostatnie trafienie Trandina w tym pojedynku.

Ostatecznie podopieczni Witolda Magiery zwyciężyli 6:4. Najlepszy na lodzie był Aleksiej Trandin, który skompletował hat-tricka i miał jedną asystę. Trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej dopisał Andriej Themar i Adrian Kowalówka. Obaj zdobyli po jednym golu i zaliczyli po dwie asysty.

Bardzo ciekawie było dziś na lodowisku w Katowicach, gdzie Zagłębie napsuło sporo krwi wicemistrzom Polski. Gospodarze długo "gonili wynik" i gdy wydawało się, że spotkanie w regulaminowym czasie zakończy się remisem 3:3, decydujący cios w ostatniej sekundzie (!) zadali sosnowiczanie. To niewątpliwie niespodzianka sporego kalibru. Na Zagłębie w pre-play-off trzeba będzie zatem bardzo uważać.

W pozostałych meczach 44. kolejki PHL:
Tauron KH GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
KH Energa Toruń - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
MH Automatyka Gdańsk - Comarch Cracovia 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 1:0 w dogrywce)

ORLIK Opole - UNIA Oświęcim 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Bramki: 0:1 Trandin (Themar, Saur) 02.46, 0:2 Piotrowicz (S. Kowalówka, A. Kowalówka) 10.27, 1:2 Ostapczuk (Miettinen, Svitac) 12.47, 1:3 Themar (Kiilholma, Tabacek) 20.14, 2:3 Świerski (Pelaczyk) 26.02, 2:4 Trandin (Themar) 31.08, 3:4 Świerski (Szydło, Pelaczyk) 35.10, 3:5 Trandin (Przygodzki, A. Kowalówka) 46.02, 3:6 A. Kowalówka (Przygodzki, Trandin) 51.34, 4:6 Ostapczuk (Gorzycki, Rzekanowski) 52.45. Sędziowali: Przemysław Kępa, Maciej Pachucki (główni), Grzegorz Cytawa, Dawid Pabisiak (liniowi). Kary: 8 i 6. Widzów: 200.
ORLIK: Nobis - Obrał, Miettinen, Pelaczyk, Szydło, Świerski - Kandziuba, Sznotala, Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki - Wojdyła, Chorążyczewski, Svitac, Ostapczuk, Zorin.
UNIA: Lipiński - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Bezuska, A. Kowalówka, Piotrowicz, Adamus, S. Kowalówka - Paszek, Noworyta, Prusak, Wanat, Malicki - Gruszka, Trandin, Przygodzki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy