HOKEJ NA LODZIE. Skandynawski debiut bez punktów

19 października 2018 Autor: png
Już w niedzielę Unia rozegra kolejny mecz. Rywalem podopiecznych Jirziego Sejby będzie na wyjeździe Comarch Cracovia. Fot. Szymon Chabior

Już w niedzielę Unia rozegra kolejny mecz. Rywalem podopiecznych Jirziego Sejby będzie na wyjeździe Comarch Cracovia. Fot. Szymon Chabior

Dzisiejszy mecz był szczególnie wyczekiwany w Oświęcimiu. Wszystko za sprawą debiutu dwóch nowych hokeistów. Mowa o obrońcy - Iiro Vehmanenie i napastniku - Juha Kiiholmie. To pierwsi Finowie, którzy trafili do biało-niebieskiego klubu. Ich debiut przypadł na spotkanie na własnym lodzie z JKH GKS Jastrzębie.


Finowie na pierwsze punkty z nowym dla siebie klubem muszą poczekać przynajmniej do najbliższej niedzieli. Dziś Unia przegrała z JKH GKS we własnej hali, a o końcowym rezultacie zadecydowało zaledwie jedno trafienie. W 30 minucie Radosław Nalewajka zaskoczył z prawej strony Michala Fikrta i jak się później okazało był to gol na wagę wygranej.


Oświęcimianie dużo jeździli i strzelali, ale razili nieskutecznością. Radim Haas miał przed sobą pustą bramkę, a Damian Piotrowicz przegrał pojedynek jeden na jeden z Ondrejem Raszką. - Zamiast szukać prostych rozwiązań, niepotrzebnie kombinowaliśmy pod bramką rywala – stwierdził trener Unii, Jirzi Sejba.


- Przed meczem w Oświęcimiu mieliśmy spore problemy kadrowe, dlatego trzy punkty na tak trudnym terenie mają swoją szczególną wartość – ocenił Robert Kalaber, szkoleniowiec JKH GKS.


W pozostałych meczach XIII kolejki PHL:
GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:5
MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1:2
PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 2:3
Zagłębie Sosnowiec - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 31 października)


UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Bramka: 0:1 R. Nalewajka (Gimiński, Wróbel) 30. Sędziował: Robert Długi z Nowego Targu. Kary: 12 i 24 (w tym 10 minut dla Gimińskiego). Widzów: 1500.
UNIA: Fikrt - Jeżek, Vehmanen, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Saur, Maciejewski, Themar, Haas, Tabacek - Paszek, A. Kowalówka, Kiiholma, Malicki, Adamus - Wojtarowicz, Wanat, Piotrowicz oraz Gębczyk. Trener: Jirzi Sejba.
JKH: Raszka - Michałowski, Sulka, Fabusz, Wałęga, Kasperlik - Gimiński, Kubesz, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Matusik, Bigos, Ł. Nalewajka, Wróbel, Paś - Radzieńczak, Chorążyczewski, Świerski, Jarosz, Nahunko. Trener: Robert Kalaber.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy