HOKEJ NA LODZIE. Słoweniec pakuje walizki. Przyjęta dymisja Nika Zupancića

16 listopada 2020 Autor: png
Słoweniec - Nik Zupancić (pierwszy z prawej) nie jest już trenerem hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim. Dziś złożył dymisję, która została przyjęta przez klubowy zarząd. Fot. (png)

Słoweniec - Nik Zupancić (pierwszy z prawej) nie jest już trenerem hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim. Dziś złożył dymisję, która została przyjęta przez klubowy zarząd. Fot. (png)

Po ostatnim blamażu biało-niebieskich w Toruniu, można się było spodziewać personalnych ruchów w zespole oświęcimskiej Re-Plast Unii. Tak się też stało. Dziś dymisję złożył pierwszy trener - Nik Zupancić. Została ona przyjęta przez klubowy zarząd.

Słoweniec przestał być zatem trenerem Re-Plast Unii Oświęcim. W najbliższym, piątkowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec w Oświęcimiu zespół poprowadzi dotychczasowy drugi trener - Michal Fikrt.

Wiadomo jednak, że to rozwiązanie wyłącznie tymczasowe. Wraz z dymisją Nika Zupancića ruszyła giełda nazwisk trenerów, którzy obejmą biało-niebieską drużynę po Słoweńcu.

Nik Zupancić przejął Re-Plast Unię przed sezonem 2019/20. W poprzednich, przerwanych z powodu epidemii koronawirusa, rozgrywkach wraz z zespołem wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Z kolei w Pucharze Polski dotarł do finału w którym oświęcimianie przegrali w Tychach z JKH GKS Jastrzębie 0:2.

Wpływ na decyzję 52-letniego Zupancića miała słabsza niż oczekiwano postawa biało-niebieskich w tym sezonie, a także incydent podczas niedzielnego spotkania na "Tor-Torze" w Toruniu. Trener Re-Plast Unii pod wpływem emocji rzucił bidonem w sędziego za co ukarany został karą meczu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Pracownik synthos dwory 7, 16.11.2020 20:38
Nie wierze że zadecydawala sytuacja z rzuceniem bidonu. Bądźmy poważni.