HOKEJ NA LODZIE. Słoweńska kolonia w Oświęcimiu

10 lipca 2019 Autor: png
Takiej ofensywy transferowej w Oświęcimiu nie było od długich lat. Fot. Szymon Chabior

Takiej ofensywy transferowej w Oświęcimiu nie było od długich lat. Fot. Szymon Chabior

Klemen Pretnar to kolejny Słoweniec, który związał się kontraktem z oświęcimską Re-Plast Unią. Po trenerze Niku Zupanciciu oraz napastnikach - Gregorze Koblarze i Luce Kalanie do Oświęcimia trafił ich rodak występujący na pozycji obrońcy. To już ósmy zawodnik pozyskany przez biało-niebieskich w letnim okienku transferowym.

Klemen Pretnar jest 32-letnim obrońcą. To niezwykle doświadczony zawodnik. Aż siedmiokrotnie reprezentował swój kraj podczas hokejowych mistrzostw świata. Był też z reprezentacją "Rysiów" na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W Oświęcimiu powinni mieć bardzo wiele pożytku z hokeisty z tak bogatą karierą.

Pretnar przez wiele lat grał w lidze EBEL. Reprezentował barwy Acroni Jesenice, Villacher SV i Vienna Capitals. Ma też na swoim koncie występy w lidze białoruskiej. Jako zawodnik Z Junosti Mińsk sięgnął po Puchar Kontynentalny i wywalczył wicemistrzostwo Białorusi. Klemen Pretnar jest też mistrzem Słowacji w barwach Bańskiej Bystrzycy. Ostatnio występował w Koszycach.

Tak więc transferowa ofensywa przy ulicy Chemików trwa w najlepsze. Klemen Pretnar jest już ósmym zawodnikiem pozyskanym przez Re-Plast Unię tego lata. Wcześniej podpisy pod kontraktami złożyli Łukasz Krzemień, Patryk Noworyta, Jakub Wanacki, Miroslav Zatko, Luka Kalan, Gregor Koblar i kanadyjski bramkarz - Clarke Saunders.

Wiele wskazuje na to, że na tym nie koniec wzmocnień. Wróble w Oświęcimiu ćwierkają, że kolejnym nowym graczem Re-Plast Unii ma zostać napastnik rodem z Białorusi.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy