HOKEJ NA LODZIE. Sprawdzian w pasy. Bramkostrzelny Słowak na celowniku!

23 sierpnia 2018 Autor: png
Dziś oświęcimianie na wyjeździe zagrają z Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Dziś oświęcimianie na wyjeździe zagrają z Comarch Cracovią. Fot. Szymon Chabior

Comarch Cracovia będzie dzisiejszym rywalem hokeistów Unii. Spotkanie pod Wawelem rozpocznie się o godz. 17.30. Dojdzie zatem do rewanżu za pierwszy tego lata sparing w Oświęcimiu. Wówczas "Pasy" zwyciężyły 2:1, a jedynego gola dla biało-niebieskich zdobył z rzutu karnego Patryk Malicki.

Dla podopiecznych Jirziego Sejby będzie to już siódmy test-mecz. Oprócz porażki z zespołem Rudolfa Rohacka, oświęcimianie dwukrotnie ulegli GKS-owi Tychy (0:6 w Tychach, 6:7 po karnych w Oświęcimiu). Później Unia wzięła udział w międzynarodowym turnieju o "Puchar Śląska" w Opavie. W Czechach pokonała Orlovę 6:3, by ulec Slezanovi Opava 1:4 i BK Havlickuv Brod 4:5 po dogrywce.

Kibice oświęcimian z zaciekawieniem będą oczekiwali na wieści z małopolskiej stolicy przynajmniej z dwóch powodów. Nie chodzi bynajmniej tylko o wynik, ale i umiejętności jakie zaprezentuje testowany dzisiaj bramkostrzelny słowacki napastnik. Mowa o Romanie Tomanku. Ten 32-letni hokeista ostatni sezon spędził we francuskim Mulhouse.

Roman Tomanek ma znakomite "cyfry". Dwukrotnie był królem strzelców słowackiej ekstraklasy w barwach Bańskiej Bystrzycy i Nitry. Grał też w Kazachstanie i drugiej Bundeslidze. Przypomnijmy, iż w tym okresie transferowym Unia pozyskała już króla strzelców poprzedniego sezonu w PLH. Z HC GKS Katowice ściągnięto Andreja Themara.

W dzisiejszym sparingu w Krakowie prawdopodobnie zagra także inny z testowanych zawodników. Na wczorajszym treningu w Oświęcimiu pojawił się 24-letni czeski obrońca - Tomas Prokop. W minionych rozgrywkach grał w drugiej lidze francuskiej. Bronił barw zespołu Cergy. Wcześniej reprezentował barwy Żiliny.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy