HOKEJ NA LODZIE. Sprawdziany za południową granicą

20 sierpnia 2018 Autor: png
Kolejny sparing Unia rozegra już 23 sierpnia z Comarch Cracovią w Krakowie. Fot. Szymon Chabior

Kolejny sparing Unia rozegra już 23 sierpnia z Comarch Cracovią w Krakowie. Fot. Szymon Chabior

Pierwszy międzynarodowy sprawdzian zaliczyli przygotowujący się do nowego sezonu hokeiści Unii. Biało-niebiescy wzięli udział w turnieju o "Puchar Śląska" w czeskiej Opavie. Oprócz gospodarzy i zespołu prowadzonego przez Jirziego Sejbę wystąpiły ekipy Orlovy i BK Havlickuv Brod. Oświęcimianie wygrali jeden mecz, a dwukrotnie lepsi byli rywale.

Jako pierwsza formę zespołu z miasta nad Sołą sprawdziła HC Orlova. W tym pojedynku w bramce wystąpił Witold Łazarz, którego w ostatnich 20 minutach zmienił debiutujący wśród seniorów młodziuteńki golkiper - Filip Płonka. Unia pewnie zwyciężyła 6:3, po golach Dawida Maciejewskiego, Sebastiana Kowalówki, testowanego Jana Semorada, Damiana Piotrowicza, Adriana Kowalówki i Radima Haasa.

W drugim dniu oświęcimianie mierzyli się z gospodarzami. Lepsza okazała się Opava. Hokeiści miejscowego Slezana zwyciężyli 4:1, chociaż to Unia za sprawą Jana Danecka objęła prowadzenie. W pierwszej tercji "Fiki" skapitulował trzykrotnie, a w drugich 20 minutach miejscowi dołożyli czwarte trafienie.

Na zakończenie "Pucharu Śląska" zespół Jirziego Sejby skrzyżował kije z BK Havlickuv Brod. 60 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Na świetlnej tablicy widniał wynik remisowy 4:4 (gole Sebastiana Kowalówki, Andreja Themara, Petera Tabacka i Jakuba Saura). Potrzebna była dogrywka w której decydujący cios zadali rywale.

Podczas turnieju w Opavie oświęcimianie testowali trzech zawodników. Mowa o obrońcach - Lukasu Chalupie i Lukasu Martince oraz napastniku - Janie Semoradzie. Nie przekonali oni jednak do siebie sztabu szkoleniowego biało-niebieskich. W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych zagranicznych graczy, którzy będą sprawdzani pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy