HOKEJ NA LODZIE. Srebro docenione przez oświęcimski Ratusz

06 maja 2020 Autor: png
Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podczas spotkania z prezesem Oświęcimskiego Sportu, Pawłem Kramem podpisał decyzję o nagrodzie finansowej dla zespołu Re-Plast Unii. Fot.www.unia-oswiecim.pl

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podczas spotkania z prezesem Oświęcimskiego Sportu, Pawłem Kramem podpisał decyzję o nagrodzie finansowej dla zespołu Re-Plast Unii. Fot.www.unia-oswiecim.pl

Po długich, ośmiu latach oczekiwań oświęcimscy hokeiści znowu sięgnęli po medale mistrzostw Polski. Do ośmiu złotych i dwóch brązowych krążków dołożyli ósme srebro. To osiągnięcie zostało docenione przez prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta i Radę Miasta.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podczas spotkania z prezesem Oświęcimskiego Sportu, Pawłem Kramem przekazał na rzecz oświęcimskich wicemistrzów Polski nagrodę finansową w wysokości 75 tysięcy złotych. Taką decyzję na wniosek włodarza grodu nad Sołą zaakceptowali radni miejscy.

- To dla nas niezwykle ważne, że wicemistrzostwo Polski zostało docenione przez Ratusz - mówi prezes Oświęcimskiego Sportu, Paweł Kram. - Jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Finansowa nagroda zostanie przeznaczona dla drużyny, która przez cały sezon pracowała na ten sukces - powiedział Paweł Kram.

Jak wszyscy kibice doskonale pamiętają, sezon 2019/20 został przerwany po meczach ćwierćfinałowych. Wszystko za sprawą szerzącej się na świecie epidemii koronawirusa. W ćwierćfinale play-off Re-Plast Unia wyeliminowała Lotos PKH Gdańsk. Oprócz biało-niebieskich awans do półfinałów wywalczyły ekipy GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie i Tauron HC GKS Katowice.

Mistrzostwo Polski przyznano obrońcom tytułu z Tychów, bo to właśnie Trójkolorowi zajmowali pierwsze miejsce po zakończeniu sezonu zasadniczego. Wicemistrzowski tytuł przypadł drugiej w tabeli ekipie Re-Plast Unii. Z kolei jeśli chodzi o ostatnie miejsce "na pudle" to wyjątkowo brąz powędrował do dwóch pozostałych półfinalistów z Jastrzębia i Katowic.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 09.05.2020 00:39
Do metallica: nie ma wykonawcy tej muzy, ta muzyczka jest u nas od sezonu 2010/2011
Metallica, 06.05.2020 19:40
Witam czy jest ktoś kto zna wykonawcę piosenki jak UNIA wychodzi na początku meczu z góry dzieki
Jot, 06.05.2020 14:08
A ta choinka dlaczego?
Szeregowi pracownicy urzędu , 06.05.2020 12:50
W kontekście naszych pensji dziękujemy Panie prezydencie za to jak nas Pan wspaniałomyślnie traktuje i jakie sprawiedliwe decyzje podejmuje. Dziekujemy.