HOKEJ NA LODZIE. Stantien wybrał Slovana, czyli na granicy rekordu Guinnessa

05 czerwca 2019 Autor: png
Wciąż nie znamy następcy Witolda Magiery na ławce trenerskiej hokeistów oświęcimskiej Unii. Fot. (png)

Wciąż nie znamy następcy Witolda Magiery na ławce trenerskiej hokeistów oświęcimskiej Unii. Fot. (png)

Kto wie, czy nie mamy do czynienia z nowym rekordem Guinnessa w kategorii długość kontraktu i pracy trenerskiej w hokejowym klubie? Rzecz dotyczy niestety oświęcimskiej Unii i słowackiego trenera - Romana Stantiena. Ten szkoleniowiec, który miał być trenerem biało-niebieskich "na lata" pracował w Oświęcimiu ...niespełna dwa tygodnie.

Roman Stantien, który końcem maja objął stery w zespole z ulicy Chemików bardzo szybko zmienił zdanie. Wszystko za sprawą oferty słowackiego Slovana, który ostatecznie skutecznie skusił tego szkoleniowca. Jak stwierdził, akurat temu klubowi nie mógł odmówić.

Roman Stantien jest Słowakiem, który w Slovanie Bratysława był asystentem Milosza Rihy i Rostislava Czady. W roli pierwszego trenera pracował z hokeistami Dukli Trenczyn, MHK Dubnicy, a ostatnio HK Poprad. Teraz otrzymał szansę samodzielnego prowadzenia Slovana (swego czasu rywala Unii w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego).

Re-Plast Unia Oświęcim pozostaje zatem ciągle bez trenera. Kto stanie w biało-niebieskim boksie? Wiele wskazuje na to, że w klubie zdecydują się na wschodnią szkołę hokeja (właśnie trenera zza wschodniej granicy najchętniej widzieliby w Oświęcimiu kibice Unii). Wiadomo, że działacze ponowili rozmowy z Arturem Oktiabriowem. Rosjanin był jednym z kandydatów, zanim zdecydowano się podpisać najkrótszy w historii klubu kontrakt z Romanem Stantienem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy