HOKEJ NA LODZIE. Strzeleckie fajerwerki na "Jastorze"

24 października 2020 Autor: png
Po szalonym meczu w Jastrzębiu oświęcimianie wracają do własnej hali. W niedzielę wicemistrzowie Polski będą podejmowali GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

Po szalonym meczu w Jastrzębiu oświęcimianie wracają do własnej hali. W niedzielę wicemistrzowie Polski będą podejmowali GKS Katowice. Fot. Szymon Chabior

Konia z rzędem temu, kto wytypował ilość goli w starciu JKH GKS Jastrzębie z oświęcimską Re-Plast Unią. Krążek lądował w bramce aż osiemnaście razy! O dwa trafienia więcej zaliczyli biało-niebiescy i to właśnie oni zgarnęli komplet punktów.

Na jastrzębskim "Jastorze" praktycznie przez pełne 60 minut trwała nieustanna wymiana ciosów. Wynik zmieniał się niczym w kalejdoskopie. Raz na korzyść jednych, a już po chwili cieszył się drugi zespół.

Kiedy w trzeciej tercji oświęcimianie odskoczyli na odległość dwóch goli (6:8) wydawało się, że jest to decydujący moment spotkania. Nic z tego. Opromienieni zdobyciem Superpucharu jastrzębianie jeszcze raz ruszyli do ataku. W efekcie w 57 minucie doprowadzili do remisu.

Losy meczu po raz kolejny odwróciły się w najmniej spodziewanym momencie. Podczas gry w liczebnym osłabieniu gola na 8:9 dla Re-Plast Unii strzelił Daniił Oriechin. Końcowy rezultat strzałem do pustej bramki ustalił Ryan Glenn. Tymczasem już w niedzielę (godz. 17) oświęcimianie zagrają na własnym lodzie z katowicką "Gieksą".

W pozostałych meczach PHL:
Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
GKS Katowice - GKS Tychy 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
KH Energa Toruń - Ciarko STS Sanok 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Tauron KH Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk (przełożony na inny termin)

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 8:10 (3:3, 2:3, 3:4)
Bramki: 1:0 Klimecek (Urbanowicz, Hovorka) 3, 2:0 Sawicki (Rac) 6, 2:1 Przygodzki (Trandin, Sherbatov) 11, 3:1 Jaas (Sołtys, Paś) 14, 3:2 Pretnar (Koblar) 16, 3:3 Sherbatov 19, 4:3 Rac (Kasperlik, Kostek) 22, 4:4 Oriechin (Helenius, P. Noworyta) 23, 5:4 Sawicki (Górny, Marek) 27, 5:5 Krzemień (Malicki, P. Noworyta) 31, 5:6 Garszyn (Oriechin) 32, 5:7 Garszyn (Kot) 41, 6:7 Kasperlik (Sawicki) 46, 6:8 Krzemień (Kalan) 50, 7:8 Sołtys (Sawicki) 54, 8:8 Rac (Górny) 57, 8:9 Oriechin (Przygodzki) 59, 8:10 Glenn 60. Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Przemysław Gabryszak (jako główni). Kary: 10 i 4 min. Widzów: 0.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Raitanen, Pretnar, Koblar Kalan, Kowalówka - Glenn, Luza, Sherbatov Trandin, Przygodzki - Kot, P. Noworyta, Oriechin, Garszyn, Helenius - Piotrowicz, Krzemień, Malicki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy