HOKEJ NA LODZIE. Szkoda punktów zostawionych pod Tatrami

14 października 2017 Autor: png
Unia niestety minimalnie przegrała na wyjeździe z Podhalem. Fot. (png)

Takie porażki wyjątkowo bolą. W meczu nazywanym dawniej klasykiem polskiej ekstraligi nowotarskie "Szarotki" minimalnie pokonały oświęcimską Unię. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej tercji w której Podhale zadały rozstrzygający cios.

Zaczęło się po myśli górali, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed pierwszą przerwą oświęcimianie odpowiedzieli za sprawą Radima Haasa, który uderzył z pierwszego krążka. Na początku drugiej odsłony lot krążka po strzale z "niebieskiej" Adriana Kowalówki zmienił sprytnie Peter Tabacek i mieliśmy remis.

Unia nie była bynajmniej zespołem słabszym od nowotarżan. Akcje przenosiły z jednej pod drugą bramkę. W końcówce drugiej tercji czerwone światło dwukrotnie zapaliło się nad bramkami. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Bartłomiej Neupauer, ale minutę później znowu Radim Haas znalazł sposób na bramkarza "Szarotek".

O wszystkim zadecydowała akcja z 52 minuty. Wówczas wzdłuż bramki zagrał Bartłomiej Neupauer, a weteran polskich lodowisk i były gracz Unii - Jarosław Różański rozstrzygnął losy tego pojedynku. Szkoda, bo biało-niebiescy absolutnie tego meczu nie musieli przegrać. Kolejnym rywalem Unii będzie już w najbliższą niedzielę Orlik Opole.

W pozostałych meczach:
GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 1:2 po karnych (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:3)
Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)
Comarch Cracovia - Anteo Naprzód Janów 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)
PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 2:1 po karnych (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 1:0)

TatrySki Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Bramki: 1:0 Kolusz (Tomasik, Zapała) 06:33, 2:0 Ogorodnikow (Michalski, Raitums) 10:47, 2:1 Haas (Rufer, S. Kowalówka) 12:27, 2:2 Tabacek (A. Kowalówka, Haas) 28:22, 3:2 Neupauer ( Michal Pichnarcik) 38:23, 3:3 Haas (Tabacek, Piotrowicz) 39:42, 4:3 Różański (Neupauer) 51:48. Sędziowali: Paweł Breske oraz Michał Kogut i Marcin Polak. Kary: 10 i 12. Widzów: 1000.