HOKEJ NA LODZIE. "Tabo" odchodzi, czyli dziękujemy kapitanie

26 sierpnia 2019 Autor: png
Po długich, dziesięciu latach z Unią Oświęcim żegna się jej wieloletni kapitan - Peter Tabacek. Fot. Szymon Chabior

Po długich, dziesięciu latach z Unią Oświęcim żegna się jej wieloletni kapitan - Peter Tabacek. Fot. Szymon Chabior

Peter Tabacek postanowił "zawiesić łyżwy na kołku". Jego decyzja ma związek z nową ofertą pracy w jednej ze słowackich szkół. Popularny "Tabo" będzie nauczycielem wychowania fizycznego. Dobiega zatem piękna epoka. Po dziesięciu latach gry w biało-niebieskim trykocie, kapitan Re-Plast Unii żegna się z Oświęcimiem.

Jak podkreśla sympatyczny "Tabo" zawsze będzie kibicował Unii, bo w Oświęcimiu czuł się znakomicie. W mieście nad Sołą dorobił się nawet prywatnego fan-clubu. To niewątpliwie nietuzinkowa postać. Najważniejsza w drużynie w ostatnich latach...

Ten wyjątkowy hokeista zapisał piękną kartę w historii oświęcimskiego hokeja. Przez dziesięć sezonów strzelił dla Unii 129 goli, co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o zawodników przychodzących spoza granic kraju. Dwukrotnie z Aksam Unią Oświęcim sięgał po brązowe medale mistrzostw Polski.

"Tabo" pojechał razem z zespołem na ostatni sparing do Bańskiej Bystrzycy. Rywalem oświęcimian był nie byle kto, bo mistrzowie Słowacji - HC Clinic Bańska Bystrzyca. Podopieczni Nika Zupanćicia i Michala Fikrta rozegrali bardzo dobre spotkanie, choć musieli sobie radzić bez wspomnianego Petera Tabaćka, Miroslava Zatko (sprawy prywatne) i Andrieja Themara (kontuzja).

Słowacy w każdej z tercji zdobywali po jednym golu, ale w ostatniej minucie biało-niebieskim udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie oświęcimianie przegrali 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), a na listę strzelców po stronie gości wpisali się Gregor Koblar i Aleksiej Trandin.

Kolejnym rywalem Re-Plast Unii będą nowotarskie "Szarotki". Sparing z Podhalem został przeniesiony z 2 września na 28 sierpnia. Z kolei planowany na 30 sierpnia mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec został ostatecznie odwołany. Powstała zatem "dziura" w kalendarzu sparingów i biało-niebiescy są na etapie poszukiwania sparingpartnera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
k99, 26.08.2019 11:47
Dzięki Tabo i powodzenia w nowej pracy.