HOKEJ NA LODZIE. To jest punkt na wagę złota!

19 listopada 2019 Autor: png
Re-Plast Unia Oświęcim praktycznie zrealizowała pierwszy cel w tym sezonie. Biało-niebiescy awansowali do grudniowych finałów Pucharu Polski. Fot. Szymon Chabior

Re-Plast Unia Oświęcim praktycznie zrealizowała pierwszy cel w tym sezonie. Biało-niebiescy awansowali do grudniowych finałów Pucharu Polski. Fot. Szymon Chabior

Re-Plast Unia po raz drugi w tym sezonie przegrała w z nowotarskim Podhalem po dogrywce. Dziś biało-niebiescy ulegli "Szarotkom" 4:3, ale punkt wywalczony pod Tatrami prawdopodobnie okaże się bezcenny.

Podopieczni Nika Zupancića mają jeszcze w zapasie zaległy mecz z Kadrą U-23 i w wypadku wygranej awansują z piątego miejsca na trzecie. To z kolei oznacza, że w półfinale Pucharu Polski trafią na mistrzów Polski z Tychów. Za burtą finałów PP znalazł się Tauron HC GKS Katowice, który ma dokładnie tyle samo punktów ile zgromadzili górale, ale dysponuje gorszym bilansem bezpośrednich gier.

Dzisiejszy mecz w Nowym Targu miał olbrzymie znaczenie dla układu tabeli. Re-Plast Unia niemal wraz z syreną kończącą pierwszą tercję straciła gola na 1:0. Biało-niebiescy zaimponowali za to na początku drugiej odsłony. Najpierw Aleksiej Trandin wykorzystał sytuację jeden na jeden z Przemysławem Odrobnym, a zaledwie 12 sekund później Anatolij Protasenja wyprowadził Re-Plast Unię na prowadzenie.

Nowotarżanie nie zamierzali jednak wywieszać "białej flagi" i w końcówce drugiej tercji dwukrotnie znaleźli sposób na Clarke Saundersa. Wówczas to oświęcimianie znaleźli się "pod ścianą", ale za sprawą Luki Kalana udało się doprowadzić do dogrywki (Re-Plast Unia bez bramkarza).

To trafienie oznaczało bezcenny punkt. Kiedy wydawało się, że o wszystkim rozstrzygną rzuty karne podczas gry w przewadze rozstrzygający cios zadał Krystian Dziubiński.

PODHALE Nowy Targ - RE-PLAST UNIA Oświęcim 4:3 po dogrywce (1:0, 2:2, 0:1, 1:0 dogrywka)
Bramki: 1:0 Svec (Willick, Suominen) 19.58, 1:1 Trandin (Kowalówka) 21.00, 1:2 Protasenja (Themar) 21.12, 2:2 Franek (Dziubiński) 35.48, 3:2 Svec (Jencik) 39.06, 3:3 Kalan (Trandin, Luza) 58.32, 4:3 Dziubiński (Nattinen) 64.44. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Sebastian Kryś jako główni. Kary: 4 i 4. Widzów: 1.800.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Wanacki, Pretnar, Koblar, Kalan, Malicki - Bezuska, Luza, Kowalówka, Trandin, Przygodzki - Saur, Zatko, Protosenja, Wanat, Themar - M. Noworyta, P. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Dudkiewicz. Trener: Nik Zupancič.

Wyniki XXII kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 3:4 (0:0, 2:0, 1:4)
Tauron HC GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)
Comarch Cracovia - Naprzód Janów 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
GKS Tychy - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 5 grudnia)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy