HOKEJ NA LODZIE. Transfer z najwyższej półki

28 czerwca 2019 Autor: png
Oświęcimska Re-Plast Unia buduje bardzo mocny skład na nadchodzący sezon hokejowej ekstraligi. Fot. (png)

Oświęcimska Re-Plast Unia buduje bardzo mocny skład na nadchodzący sezon hokejowej ekstraligi. Fot. (png)

Kolejne, znakomite wieści napływają z klubu przy ulicy Chemików. Dwuletnim kontraktem z Re-Plast Unią związał się reprezentant Słowenii - Luka Kalan. Na angaż 26-letniego środkowego napastnika niewątpliwie niebagatelne znaczenie miał nowy trener oświęcimian, czyli jego rodak - Nik Zupancic.

Luka Kalan będzie pierwszym Słoweńcem występującym w Unii. Najlepiej czuje się on na środku ataku. Ostatnie trzy sezony spędził w HDD Jesenice. W rozgrywkach 2018/19 zdobył dwanaście goli i miał dwa razy tyle asyst. Jego poprzedni klub występuje w Alpejskiej Hokejowej Lidze.

Nowy nabytek Re-Plast Unii jest etatowym reprezentantem swojego kraju. Bronił narodowych barw podczas ostatnich mistrzostw świata dywizji pierwszej A, rozgrywanych w Nur-Sułtanie (Kazachstan). W pięciu spotkaniach zaliczył dwa punkty za asysty. Słoweńcy ostatecznie zajęli czwarte miejsce, a z awansu do elity cieszyli się Kazachowie i Białorusini.

Skład Re-Plast Unii przed sezonem 2019/20 "na papierze" wygląda coraz ciekawiej. Przypomnijmy, iż w trakcie letniego okienka transferowego do drużyny dołączyli już Łukasz Krzemień, Patryk Noworyta, Jakub Wanacki i Miroslav Zatko. W Oświęcimiu pozostali też wszyscy najbardziej wartościowi hokeiści poprzednich rozgrywek z Andriejem Themarem na czele.

Jest nowy trener i nowe nadzieje. Priorytetem ciągle pozostaje pozyskanie klasowego bramkarza. Oprócz "jedynki" między słupki, działacze rozglądają się jeszcze za dwoma obrońcami i dwoma napastnikami. Przy takim zestawieniu personalnym półfinał play-off i awans do turnieju finałowego Pucharu Polski wydaje się być celem minimum.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nobo, 29.06.2019 22:55
bo takie cymbaly czytaja tylko naglowek a nie caly artykul ehh znafcy
Prawy, 29.06.2019 18:36
Precz z komuną, solida
ość, Lech Wałęsa niech żyje.
Korek, 29.06.2019 18:03
W nowym sezonie co najmniej 4 miejsce,żeby zakwalifikować się do tu
ieju pucharu polski i żeby w fazie play-off grać pierwszy mecz u siebie.
mario, 29.06.2019 15:08
Małpiszon,Twój komentarz słaby. Pierwszy Słoweniec w Uni a nie PLH.
Wks, 29.06.2019 08:49
Czytaj ze zrozumieniem cymbale... Pierwszym slowencem w Unii a nie w lidze.... Słaby ty jesteś
Pracownik synthos dwory 7, 28.06.2019 20:54
Redaktor slaby bo się wogule hokejem nie interesuje. I dlatego takie głupoty piszę. A przecież grał ten Sloweniec w Sanoku.
malpiszon155, 28.06.2019 11:35
Redaktor mega słaby. Jakob Milovanović był pierwszym Słoweńcem występującym w PHL.

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74