HOKEJ NA LODZIE. Transferowy hit przy ulicy Chemików

12 sierpnia 2018 Autor: png
HOKEJ NA LODZIE. Transferowy hit przy ulicy Chemików
Zawodnika z takimi "liczbami" w Oświęcimiu dawno nie było. Mamy prawdziwy hit w letnim okienku transferowym! Unia pozyskała bramkostrzelnego słowackiego napastnika, który w poprzednim sezonie został królem strzelców Polskiej Hokej Ligi w barwach HC GKS Katowice. Siła rażenia biało-niebieskich zdecydowanie zyskuje na wartości.

30-letni Słowak - Andrej Themar podpisał roczny kontrakt. Pierwszego gola dla Unii strzelił w spotkaniu sparingowym z GKS Tychy. W przegranym po rzutach karnych meczu 6:7, nowy nabytek oświęcimian doprowadził do remisu 6:6.

Andrej Themar rozpoczynał swoją hokejową karierę w Martinie. Reprezentował też barwy Dolnego Kubina, Bańskiej Bystrzycy, Liptovskiego Mikulasza, Presova i Detvy. Grał w drugiej lidze francuskiej (Nice) i drugiej lidze norweskiej (Moss Hockey). Na Wyspach Brytyjskich trafiał jak na zawołanie. W sezonie 2016-17 dla Hull Pirates zdobył aż 56 goli i miał 48 asyst.

Miniony sezon Andrej Themar spędził w HC GKS Katowice. Sięgnął po wicemistrzowski tytuł i został królem strzelców. Zdobył 35 bramek do których dorzucił 19 punktów za asysty. Wystąpił w 51 meczach, a na ławce kar przesiedział łącznie 49 minut. W "Gieksie" świetnie rozumiał się na lodzie z Jesse Rohtlą. Fin dokładnie podawał, zaś Themar skutecznie finalizował jego dogrania.

Do Unii wraca też Mateusz Adamus. To klubowy wychowanek, którego biało-niebieskim fanom nie trzeba specjalnie przedstawiać. Nieustępliwy i zadziorny napastnik powinien być ważnym punktem w układance Jirzego Sejby. W poprzednim sezonie Adamus reprezentował barwy Naprzodu Janów. Dla drużyny z dzielnicy z Katowic w ubiegłych rozgrywkach zdobył 12 goli i miał 18 asyst.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
korek, 12.08.2018 22:56
Będzie bardzo dużym wzmocnieniem.