HOKEJ NA LODZIE. Trudny czas (także) dla sportowych klubów

17 kwietnia 2020 Autor: png
Dominik Raska odszedł z zespołu wicemistrza Polski. Dla Re-Plast Unii strzelił dwa gole i miał cztery asysty. Fot. nadesłane/zbiory klubu

Dominik Raska odszedł z zespołu wicemistrza Polski. Dla Re-Plast Unii strzelił dwa gole i miał cztery asysty. Fot. nadesłane/zbiory klubu

Epidemia koronawirusa odbija się na wszystkim i na wszystkich. To także szalenie trudny czas dla ludzi odpowiedzialnych za sportowe kluby. Nie inaczej jest w przypadku oświęcimskiej Re-Plast Unii. Nikt tak naprawdę nie wie kiedy ruszą przygotowania do nowego sezonu i jak będą one wyglądały.

Póki co, wiadomo że zrezygnowano z usług dwóch czeskich napastników. To Dominik Raska i Radek Meidl. Ten pierwszy jest wychowankiem HC Vitkovice. Występował także w dwóch drugoligowych klubach - HC Koprivnice i HC Bobri Valasske Mezirici oraz w austriackim czwartoligowcu SV Silz.

22-letni Dominik Raska ostatni sezon spędził w Oświęcimiu. W barwach Re-Plast Unii rozegrał 31 spotkań. Dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i zaliczył cztery punkty do klasyfikacji kanadyjskiej za asysty. Najczęściej występował w czwartej formacji. Stracił miejsce w składzie, kiedy do drużyny dołączył rosyjski duet - Siemion Garszyn i Daniił Oriechin.

Z kolei jeśli chodzi o Radka Meidla to jego przygoda z oświęcimskim klubem była jeszcze krótsza. 31-letni czeski napastnik trafił do Oświęcimia w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. Miał zastąpić zwolnionego Anatolija Protasenję.

Nie spełnił jednak oczekiwań, choć pierwsze mecze w Oświęcimiu mógł zaliczyć do naprawdę udanych. W sumie rozegrał 17 meczy. Strzelił pięć goli i miał cztery asysty. Przed transferem do Re-Plast Unii grał na Wyspach Brytyjskich. Reprezentował barwy Milton Keynes Lightning i Leeds Chiefs. W Polsce występował wcześniej w Polonii Bytom i opolskim Orliku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Pracownik synthos dwory 7, 21.04.2020 14:26
Weźcie Pidle że Szwajcarii do Unii.