HOKEJ NA LODZIE. Trzeci mecz na wyjeździe i trzecia porażka!

02 października 2020 Autor: png
Oświęcimianie przegrali na wyjeździe z krakowskimi "Pasami", a już w niedzielę na własnym lodzie spotkają się z rewelacyjnie spisującą się w tym sezonie Energą Toruń. Fot. Szymon Chabior

Ewidentnie nie idzie hokeistom oświęcimskiej Re-Plast Unii w wyjazdowych spotkaniach tego sezonu. W trzech dotychczasowych meczach rozgrywanych w obcych halach, podopieczni Nika Zupancića zdobyli tylko dwa punkty. Po porażce w Tychach, przegrali po dogrywce z Katowicami i Cracovią.

Biało-niebiescy polegli pod Wawelem na własne życzenie. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0 i wydawało się, że całkowicie kontrolują wydarzenia na lodzie. Niestety w drugiej odsłonie do głosu doszli gospodarze.

"Pasy" zdobyły kontaktowego gola podczas gry w liczebnej przewadze, a do remisu uderzeniem z nadgarstka doprowadził Stepan Csamango. W końcówce drugiej partii oświęcimianie odzyskali prowadzenie. Po idealnym dograniu Eliezera Sherbatova, krążek do bramki posłał Martin Przygodzki.

Re-Plast Unia utrzymywała jednobramkowe prowadzenie aż do 55 minuty. Niestety w ciągu niespełna trzech minut krakowianie wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Goście się nie poddali i po akcji Słoweńców (Luka Kalan, Klemen Pretnar) doprowadzili do remisu.

Potrzebna była zatem dogrywka. W dodatkowym czasie gola na wagę wygranej zdobyli gospodarze. Podczas gry w przewadze z niebieskiej trafił Ales Jezek, który w Oświęcimiu jest doskonale znany. Ten obrońca właśnie z Unii przeniósł się do Krakowa, a okoliczności transferu poróżniły obie strony.

W pozostałych meczach:
Tauron KH Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
GKS Katowice - Ciarko STS Sanok 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
KH Energa Toruń - GKS Tychy 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec Gdańsk 8:5 (2:0, 5:0, 1:5)

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 po dogrywce (0:2, 2:1, 2:1, 1:0 w dogrywce)
Bramki: 0:1 Pretnar (Kalan) 07.14, 0:2 Helenius (Da Costa, Oriechin) 17.38, 1:2 Brynkus (Gula, Saur) 28.06, 2:2 Csamango (Musioł) 35.23, 2:3 Przygodzki (Sherbatov, Bezuska) 38.11, 3:3 Franek (Jeżek, Nejezchleb) 54.08, 4:3 Tiala (Brynkus) 56.57, 4:4 Kalan (Pretnar, Zatko) 57.30, 5:4 Jezek (Franek) 63.00. Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Tomasz Radzik (jako główni). Kary: 6 i 20 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Pretnara).
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Garszyn - Bezuska, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - Raitanen, P. Noworyta, Helenius, Da Costa, Oriechin - M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Malicki. Trener: Nik Zupancič.