HOKEJ NA LODZIE. Trzecia ćwierćfinałowa bitwa dla gdańszczan

25 lutego 2020 Autor: png
Jutro w Gdańsku czwarta odsłona ćwierćfinałowej batalii. To już pewne, że później rywalizacja ponownie przeniesie się do Oświęcimia. Fot. (png)

Jutro w Gdańsku czwarta odsłona ćwierćfinałowej batalii. To już pewne, że później rywalizacja ponownie przeniesie się do Oświęcimia. Fot. (png)

Lotos PKH wykorzystał atut własnej hali i w trzecim ćwierćfinale play-off pokonał Re-Plast Unię 2:1. Jutro kolejna bitwa w gdańskiej hali "Olivii". Do grona półfinalistów awansuje zespół, który wygra cztery mecze. Początek środowego pojedynku o godz. 18.30.

Trzecie spotkanie ćwierćfinałowe fatalnie rozpoczęło się dla oświęcimian. Gospodarze zaledwie po 37 sekundach objęli prowadzenie. Kanadyjskiego golkipera Re-Plast Unii pokonał Jan Krasowskij. Rosyjski hokeista uderzył z "niebieskiej", a zasłonięty Clarke Saunders spóźnił się z interwencją. Goście za sprawą Gregora Koblara mogli szybko odpowiedzieć, ale wynik nie uległ zmianie.

Klasyczna kontra wyprowadzona przez gdańszczan na początku drugiej tercji przyniosła im drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się inny gracz rodem zza wschodniej granicy - Aleksandr Gołowin. Oświęcimianie szukali gola, ale bramka strzeżona przez Tomasa Fucika była jak zaczarowana. Po dwóch odsłonach gdańszczanie prowadzili zatem 2:0.

Już po 34 sekundach ostatniej tercji oświęcimianie zdobyli kontaktowego gola. Sytuację jeden na jeden z bramkarzem wykorzystał Gregor Koblar. Później było jeszcze sporo okazji i mnóstwo emocji. Wynik niestety nie uległ już zmianie. Lotos PKH Gdańsk wygrał z Re-Plast Unią 2:1 (w play-off 1:2 dla Unii). Jutro kolejny mecz w Gdańsku.

W innej ćwierćfinałowej parze obrońcy mistrzowskiego tytułu już po raz trzeci okazali się lepsi od torunian. GKS Tychy pokonał w grodzie Kopernika miejscową Energę 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) i w rywalizacji play-off prowadzi już 3:0. Aby awansować do półfinału trójkolorowi potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

LOTOS PKH Gdańsk - RE-PLAST UNIA Oświęcim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Krasowskij (Rożkow) 0.37, 2:0 Gołowin (Rożkow) 22.56, 2:1 Koblar (Pretnar, Zatko) 40.34. Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Paweł Kosidło (jako główni) oraz Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (jako liniowi). Kary: 18 i 14.
RE-PLAST UNIA: Saunders - Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Kowalówka - Bezuska, Saur, Meidl, Trandin, Przygodzki - Wanacki, Luza, Garszyn, Oriechin, Themar - P. Noworyta, Malicki, Krzemień, Wanat. Trener: Nik Zupančič.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy