HOKEJ NA LODZIE. UKH Unia z trenerem personalnym

07 stycznia 2020 Autor: png
Fot: Zbiory UKH Unii

Fot: Zbiory UKH Unii

Od sezonu 2019/20 Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim współpracuje z trenerem personalnym. Zajęcia z zawodnikami występującymi w pierwszej lidze, a także uczniami oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzi Albert Tumulik.

- Albert Tumulik jest wychowankiem naszego klubu, a także wielokrotnym reprezentantem Polski w grupach młodzieżowych - tłumaczy Katarzyna Kot, prezeska Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unii Oświęcim. - Po zakończeniu przygody z zawodowym hokejem podjął współpracę z naszym klubem na stanowisku trenera personalnego.

- Doskonale zna on specyfikę sportu drużynowego. Wnosi do naszych treningów nowe i innowacyjne metody. Świetnie uzupełnia codzienną pracę naszych trenerów. Mobilizuje też młodych zawodników do cięższej pracy w oparciu o zdrowy styl życia - dodaje Katarzyna Kot.

Albert Tumulik przez osiem lat był zawodnikiem UKH Unii. Obecnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę zgłębia nie tylko na studiach, ale też na rożnych szkoleniach i kursach w temacie treningu oraz diety i odżywiania.

- Ze sportem jestem związany od dziecka. Chcę pomagać zwykłym ludziom, jak i zawodowym sportowcom - podkreśla Tumulik.

Swoją widzą postanowił podzielić się z młodymi oświęcimskimi zawodnikami. Przede wszystkim chce poprawić ich cechy motoryczne, które w hokeju na lodzie są niezwykle istotne.

- Staram się również przekazywać chłopakom jak najwięcej informacji o tym, jak zadbać o poprawną technikę wykonywanych ćwiczeń. Pokazać, jak wzmocnić określoną partię mięśni i jak je poprawnie rozciągać. Każdy hokeista powinien wiedzieć, które mięśnie mogą być osłabione, a które mocno przeciążone - dodaje.

Zaznacza też, że w wyczynowym sporcie niezwykle istotna jest świadomość własnego ciała.

- Każdy z graczy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że każde ćwiczenie czemuś służy. Dlatego też chciałbym, aby każdy z moich podopiecznych miał wiedzę o tym, co jeszcze może poprawić i otrzymał wskazówkę, jak to osiągnąć - kończy Albert Tumulik.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy