HOKEJ NA LODZIE. UKH Unia zagra w finałach Igrzysk Młodzieży!

27 grudnia 2016 Autor: PNG

Juniorzy młodsi UKH Unii wystąpią w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Oświęcimianie zajęli drugie miejsce w ogólnej tabeli eliminacyjnych turniejów. Podopieczni Witolda Magiery i Ireneusza Jarosza o awans walczyli z zespołami gdańskiego Stoczniowca i MOSM-u Tychy.

Juniorzy młodsi UKH Unii awansowali do finałów Olimpiady Młodzieży. Fot. zbiory klubu

Juniorzy młodsi UKH Unii awansowali do finałów Olimpiady Młodzieży. Fot. zbiory klubu

- Eliminacje rozgrywane są w trzech grupach - przypomina prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Rywalizacja odbywa się systemem każdy z każdym podczas eliminacyjnych turniejów. Zawodnicy kwalifikujący się do gry w drużynie juniorów młodszych urodzeni są w latach 1999-2001. Regulamin dopuszcza także udział trzech hokeistów z rocznika 2002 - wyjaśnia Katarzyna Kot.
Awans oświęcimian jest niewątpliwie sporym sukcesem. Unia ma bardzo młody zespół. Jego trzon stanowią zawodnicy młodsi, niejednokrotnie debiutujący w olimpijskich zmaganiach. Radzili sobie jednak bez najmniejszych kompleksów. Z powodzeniem stawili czoła starszym i bardziej doświadczonym drużynom w tym ubiegłorocznemu mistrzowi z Tychów.
- Jestem przekonana, że turniej finałowy w Oświęcimiu dostarczy wielu emocji sportowych. Liczymy na wsparcie kibiców, których doping będzie bardzo potrzebny naszej drużynie juniorów młodszych. Po zakończeniu rywalizacji w dwóch pozostałych grupach poinformujemy wszystkich sympatyków hokeja o dokładnym harmonogramie finałów Igrzysk Młodzieży. Przypomnę, iż szkolenie juniorów UKH Unii wspiera finansowo Powiat Oświęcim - zakończyła Katarzyna Kot.
W grupie A zwyciężył broniący tytułu olimpijskiego mistrza - MOSM Tychy. W grupie B prowadzą hokeiści Cracovii, a z kolei w grupie C liderem jest bytomska Polonia. Turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się od 21 do 26 lutego w Oświęcimiu, Nowym Targu i Krynicy. Województwo małopolskie już po raz siódmy będzie gospodarzem olimpiady. 
Wyniki pierwszego turnieju grupy A w Oświęcimiu:
UKH Unia Oświęcim - MOSM Tychy 2:1 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 1:1, 2:0 w karnych)
MOSM Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 1:2 po dogrywce (0:0, 1:1, 0:0, 0:1 dogrywka)
UKH Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) 
Wyniki drugiego turnieju grupy A w Gdańsku:
UKH Unia Oświęcim - MOSM Tychy 0:4 (0:1, 0:1. 0:2) - Mecz rozegrany w Oświęcimiu
Stoczniowiec Gdańsk - MOSM Tychy 3:7
Stoczniowiec Gdańsk - UKH Unia Oświęcim 2:3
Wyniki trzeciego turnieju grupy A w Tychach:
MOSM Tychy - UKH Unia Oświęcim 3:1
UKH Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 8:1
MOSM Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 16:1
Klasyfikacja końcowa: 1. MOSM Tychy - 14 pkt (32:9 bilans bramkowy), 2. UKH Unia Oświęcim - 8 pkt (16:16 bilans bramkowy), 3. Stoczniowiec Gdańsk - 5 pkt (14:37 bilans bramkowy).
UKH Unia Oświęcim: Sebastian Lipiński, Janusz Mamoń-Bratek, Władysław Jaworski, Dominik Lichota, Michał Magiera, Kamil Wątor, Dawid Krynicki, Dominik Rudek, Piotr Kot, Jan Malewski, Przemysław Szymeczko, Kamil Jęczała, Kacper Rabęda, Szymon Jarnot, Kamil Daniliszyn. Trenerzy: Witold Magiera i Ireneusz Jarosz.

- Eliminacje rozgrywane są w trzech grupach - przypomina prezeska UKH Unii Oświęcim, Katarzyna Kot. - Rywalizacja odbywa się systemem każdy z każdym podczas eliminacyjnych turniejów. Zawodnicy kwalifikujący się do gry w drużynie juniorów młodszych urodzeni są w latach 1999-2001. Regulamin dopuszcza także udział trzech hokeistów z rocznika 2002 - wyjaśnia Katarzyna Kot.

Awans oświęcimian jest niewątpliwie sporym sukcesem. Unia ma bardzo młody zespół. Jego trzon stanowią zawodnicy młodsi, niejednokrotnie debiutujący w olimpijskich zmaganiach. Radzili sobie jednak bez najmniejszych kompleksów. Z powodzeniem stawili czoła starszym i bardziej doświadczonym drużynom w tym ubiegłorocznemu mistrzowi z Tychów.

- Jestem przekonana, że turniej finałowy w Oświęcimiu dostarczy wielu emocji sportowych. Liczymy na wsparcie kibiców, których doping będzie bardzo potrzebny naszej drużynie juniorów młodszych. Po zakończeniu rywalizacji w dwóch pozostałych grupach poinformujemy wszystkich sympatyków hokeja o dokładnym harmonogramie finałów Igrzysk Młodzieży. Przypomnę, iż szkolenie juniorów UKH Unii wspiera finansowo Powiat Oświęcim - zakończyła Katarzyna Kot.

W grupie A zwyciężył broniący tytułu olimpijskiego mistrza - MOSM Tychy. W grupie B prowadzą hokeiści Cracovii, a z kolei w grupie C liderem jest bytomska Polonia. Turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się od 21 do 26 lutego w Oświęcimiu, Nowym Targu i Krynicy. Małopolska już po raz siódmy będzie gospodarzem olimpiady. 

Wyniki pierwszego turnieju grupy A w Oświęcimiu:
UKH Unia Oświęcim - MOSM Tychy 2:1 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 1:1, 2:0 w karnych)
MOSM Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 1:2 po dogrywce (0:0, 1:1, 0:0, 0:1 dogrywka)
UKH Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) 

Wyniki drugiego turnieju grupy A w Gdańsku:
UKH Unia Oświęcim - MOSM Tychy 0:4 (0:1, 0:1. 0:2) - Mecz rozegrany w Oświęcimiu
Stoczniowiec Gdańsk - MOSM Tychy 3:7
Stoczniowiec Gdańsk - UKH Unia Oświęcim 2:3

Wyniki trzeciego turnieju grupy A w Tychach:
MOSM Tychy - UKH Unia Oświęcim 3:1
UKH Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 8:1
MOSM Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 16:1

Klasyfikacja końcowa: 1. MOSM Tychy - 14 pkt (32:9 bilans bramkowy), 2. UKH Unia Oświęcim - 8 pkt (16:16 bilans bramkowy), 3. Stoczniowiec Gdańsk - 5 pkt (14:37 bilans bramkowy).

UKH Unia Oświęcim: Sebastian Lipiński, Janusz Mamoń-Bratek, Władysław Jaworski, Dominik Lichota, Michał Magiera, Kamil Wątor, Dawid Krynicki, Dominik Rudek, Piotr Kot, Jan Malewski, Przemysław Szymeczko, Kamil Jęczała, Kacper Rabęda, Szymon Jarnot, Kamil Daniliszyn. Trenerzy: Witold Magiera i Ireneusz Jarosz.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy