HOKEJ NA LODZIE. Unia jedzie nad polskie morze po trzy punkty

05 stycznia 2018 Autor: png
W piątek oświęcimską Unię czeka w Gdańsku mecz za podwójną stawkę. Fot. Szymon Chabior

W piątek oświęcimską Unię czeka w Gdańsku mecz za podwójną stawkę. Fot. Szymon Chabior

Jakub Makovsky nie będzie zawodnikiem oświęcimskiej Unii. Czeski obrońca jak szybko pojawił się w grodzie nad Sołą, tak samo szybko wyjechał. 26-letni zawodnik po treningu z biało-niebieskimi, spakował się i wrócił do domu. Tymczasem już jutro podopiecznych Jirziego Sejby czeka odległa podróż nad polskie morze. Cel wizyty w Gdańsku jest jasny. Do Oświęcimia trzeba wrócić z kompletem punktów.

Po niezwykle emocjonującym finale Pucharu Polski w którym tyski GKS po dogrywce pokonał Comarch Cracovię, polscy hokeiści wracają do obowiązków ligowych. Rozpoczyna się prawdziwy maraton, bo rozgrywki mocno przyspieszą. Dla Unii i innych zespołów do decydujący etap przed fazą play-off. Biało-niebiescy mierzą w szóste miejsce. Taki jest cel postawiony przed zespołem Jirziego Sejby.

Stawka pojedynku jest niebagatelna, co wynika z sytuacji w tabeli. W starciu w ramach pierwszej rundy prowadzeni jeszcze przez Josefa Dobosza unici wygrali nad polskim morzem po dogrywce 3:2. Dwa gole dla gości strzelił wówczas Radim Haas, a jednego dorzucił Adrian Kowalówka.

Dwa dni po wizycie w Gdańsku, Unia zagra na własnym lodzie z broniącą mistrzowskiego tytułu Comarch Cracovią. Ekipa Jirziego Sejby będzie starała się sprawić niespodziankę. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza po męczącej podróży z drugiego końca Polski. Poprzednia wizyta "Pasów" w Oświęcimiu przyniosła zwycięstwo podopiecznych Rudolfa Rohacka 3:7. Gole dla Unii w tym meczu strzelali Wojciech Wojtarowicz, Jakub Saur i Adam Rufer.

Po meczach z Automatyką (piątek) i Cracovią (niedziela), już we wtorek oświęcimianie zmierzą się na "Jastorze" z JKH GKS Jastrzębie. Ten zespół w tym sezonie zaskakuje zdecydowanie in plus. Jastrzębianie dzielnie gonią w tabeli prowadzący duet z Tychów i Krakowa, choć dysponują dużo słabszym składem. W pierwszym meczu wygrali z Unią 4:2, a na listę strzelców po stronie gości wpisali się Wojciech Wojtarowicz i Sebastian Kowalówka. Po raz zatem na rewanż...

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy