HOKEJ NA LODZIE. Unia lepsza od mistrzów Polski!

31 października 2018 Autor: png
Unia odniosła niezwykle cenne zwycięstwo nad GKS-em Tychy. Już w najbliższy piątek biało-niebiescy zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem. Fot. (png)

Unia odniosła niezwykle cenne zwycięstwo nad GKS-em Tychy. Już w najbliższy piątek biało-niebiescy zmierzą się w Sosnowcu z Zagłębiem. Fot. (png)

Fantasyczny spektakl w Oświęcimiu. W prestiżowej potyczce Unia pokonała rywala zza miedzy, czyli urzędującego mistrza Polski - GKS Tychy. Równie cenne jak dwa punkty jest duma z ogrania lokalnego rywala. To też szczególne zwycięstwo dla trenera Jirziego Sejby, który przez wiele lat pracował z zespołem trójkolorowych.

Unia objęła prowadzenie po wykorzystanej podwójnej przewadze. Strzał Alesa Jezka poprawił Sebastian Kowalówka i oświęcimska hala lodowa eksplodowała. Później inicjatywę przejęli goście, ale biało-niebiescy byli doskonale zorganizowani. Świetnie po raz kolejny między słupkami grał także Michal Fikrt.

Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 52 minuty. Wówczas tyszanie dopięli swego. Po klasycznej kontrze przy "długim słupku" Tomas Sykora. Wszystko rozpoczynało się zatem od nowa. Ostatecznie 60 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i potrzebna była dogrywka. W niej złotego gola zdobyli oświęcimianie. Po dograniu Jana Danecka kapitalnym strzałem z nadgarstka popisał się Andrej Themar.

- To dla nas ważne zwycięstwo - mówił na konferencji prasowej trener Unii, Jirzi Sejba. - Ostatnio brakowało nam szczęścia i mogliśmy się czuć nieco zdeprymowani. W meczu z Tychami było inaczej. Konsekwentna gra dała nam zwycięstwo. Brawa dla zespołu, który walczył o każdy centymetr lodu - stwierdził Jirzi Sejba.

W pozostałych meczach:
MH Automatyka Gdańsk - Kadra PZHL U-23 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - KH Energa Toruń 3:6 (2:1, 0:1, 1:4)
JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
PGE Orlik Opole - Zagłębie Sosnowiec 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

UNIA Oświęcim - GKS Tychy 2:1 po dogrywce (1:0, 0:0, 0:1, 1:0 dogrywka)
Bramki: 1:0 S. Kowalówka (Jezek, Vehmanen) 8.07, 1:1 Sykora (Rzeszutko, Michnow) 51.08, 2:1 Themar (Danecek) 63.46. Sędziował Paweł Breske jako główny oraz Piotr Matlakiewicz i Dawid Pabisiak. kary: 10 i 12. Widzów: 1.500.
UNIA: Fikrt - Maciejewski, Saur; Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Vehmanen, S. Kowalówka, Danecek, Malicki - A. Kowalówka, Gabryś; Adamus, Wanat, Piotrowicz - Gębczyk, Bezuska, Gruszka, Dudkiewicz, Paszek. Trener: Jirzi Sejba.
GKS TYCHY: Murray - Ciura, Pociecha, Sykora, Komorski, Michnow - Bryk, Górny, Bagiński, Rzeszutko, Witecki - Kotlorz, Novajovsky, Szczechura, Cichy, Salamon - Kolarz, Bizacki, Kogut, Galant, Jeziorski. Trener: Andrej Gusov.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy