HOKEJ NA LODZIE. Unia na podium "Czerkawski Cup 2018"

22 marca 2018 Autor: png
Hokeiści UKH Unii zajęli trzecie miejsce w czwartej edycji turnieju mini hokeja "Czerkawski Cup". Fot. Robert Rękas

Hokeiści UKH Unii zajęli trzecie miejsce w czwartej edycji turnieju mini hokeja "Czerkawski Cup". Fot. Robert Rękas

Wielkie brawa dla najmłodszych hokeistów oświęcimskiej UKH Unii! Biało-niebiescy zajęli trzecie miejsce w czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju mini hokeja na lodzie "Czerkawski Cup". Zawody już od czterech lat organizuje fundacja "Sport 7" Mariusz Czerkawskiego. Finały odbyły się w Warszawie na PGE Narodowym w ramach Projektu "Zimowy Narodowy".

Eliminacje rozgrywano w trzech miastach. Na starcie stanęło 25 drużyn z całej Polski wśród których wyłoniono dziewięciu finalistów. W tym gronie nie zabrakło oświęcimian, którzy okazali się najlepsi w turnieju w Dębicy. UKH Unię reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 11 z rocznika 2008 i młodsi.

- Tegoroczna edycja była pełna świetnych meczów - mówi Katarzyna Kot, prezeska UKH Unii Oświęcim. - Mieliśmy sporo wzruszeń i radości, zwrotów akcji oraz zmian wyników. Zawodnikom towarzyszyli rodzice, opiekunowie i publiczność, która licznie dopisała. Przez kilka godzin wejście na lodowisko było otwarte dla gości z zewnątrz, którzy mogli zobaczyć zarówno mecze kwalifikacyjne, jak i rundę finałową. Prestiżowi turnieju dodała wizyta ministra sportu i turystyki Witolda Bańki oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego - dodaje Katarzyna Kot.

Oświęcimianie poprawili swój ubiegłoroczny wynik. Przypomnijmy, iż w poprzedniej edycji "Czerkawski Cup" zajęli czwarte miejsce. W tym roku przegrali dopiero po rzutach karnych mecz o wielki finał. Z kolei w spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Tyskie Lwy 4:2. Najlepszym zawodnikiem UKH Unii Oświęcim został wybrany Antoni Noworyta.

- W tym roku eliminacje do piątej edycji turnieju "Czerkawski Cup" odbędą się także na oświęcimskim lodowisku. Będziemy gościli Mariusza Czerkawskiego i Wojciecha Tkacza, którzy poprowadzą dla naszych zawodników pokazowy trening - kończy prezeska UKH Unii Oświęcim.

Ostateczna kolejność "Czerkawski Cup 2018": 1. ŁKH Łódź, 2. JKH GKS Jastrzębie, 3. UKH Unia Oświęcim, 4. MOSM Tyskie Lwy, 5. KH Legia Warszawa, 6. MMKS Podhale Nowy Targ, 7. UKS Olivia 17 Gdańsk I, 8. MUKS Orlik Opole, 9. MKS Cracovia

UKH Unia Oświęcim wystąpiła w składzie: Nataniel Bik, Kacper Rydzoń, Aleksander Wanat, Radosław Kot, Jakub Olejarz, Antoni Noworyta, Piotr Płatacz, Paweł Płatacz, Piotr Kusak, Mateusz Wiśniowski, Oliwier Rał, Igor Malinowski, Franciszek Kościelniak, Jan Połącarz, Dominik Szewczyk. Trenerzy: Robert Piecha i Małgorzata Gałuszka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy