HOKEJ NA LODZIE. Unia skazana na piąte miejsce

11 lutego 2014 Autor: (SLR)

Hokejowi kibice w Oświęcimiu pragną dwóch rzeczy. Po pierwsze chcą, aby sezon zasadniczy już się zakończył. Przede wszystkim oczekują jednak zdecydowanie lepszej gry biało-niebieskich w fazie play-off! Porażka w ćwierćfinale przy tak poważnych inwestycjach personalnych nie powinna wchodzić w rachubę!

Unia rozczarowała. We własnej hali przegrała z JKH. Fot. (slr)

Po przerwie spowodowanej udziałem polskiej reprezentacji w turnieju EIHC hokeiści wrócili na ligowe tafle. Aksam Unia podejmowała JKH GKS Jastrzębie. Całkiem możliwe, że te zespoły powalczą w play-off o półfinał. Póki co, starły się w spotkaniu o ligowe punkty. Jako pierwsi powody do zadowolenia mieli biało-niebiescy.

Pojedynek jeden na jeden z Przemysławem Odrobnym wygrał Wojciech Wojtarowicz i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. 7 minut później po dograniu Macieja Urbanowicza krążek do bramki posłał Damian Kapica. W końcówce drugiej tercji gola na wagę kompletu punktów zdobył dla jastrzębian Maciej Urbanowicz.

Więcej goli nie było, a w trzeciej tercji kibiców najbardziej rozgrzał pojedynek bokserski Adriana Labrygi z Bartoszem Ciurą. Po efektownej walce obaj hokeiści musieli w trakcie meczu udać się pod – wcześniejszy niż przewidywali – prysznic. Oświęcimianie zawiedli i w play-off będą mieli coś do udowodnienia. A pozostałe mecze ligowe muszą po prostu dograć.

AKSAM UNIA Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Bramki: 1:0 Wojtarowicz (Fiedor) 4.24, 1:1 D. Kapica (Urbanowicz) 11.18, 1:2 Urbanowicz (Pasiut) 37.33. Sędziowali: Sebastian Molenda (Warszawa) oraz Jacek Bernacki i Leszek Kubiszewski. Kary: 43 (w tym 10 min za niesportowe zachowanie plus kara meczu dla Ciury) i 45 (w tym 10 min za niesportowe zachowanie plus kara meczu dla Labrygi). Widzów: 1000.

AKSAM UNIA: Fikrt - Zosiak, Gabris, Barinka, Różański, Jaros - Jakes, Połącarz, Bepierszcz, Lipina, Tvrdoń - Gabryś, Ciura, Wojtarowicz, Stachura, Fiedor - Piekarski, Kasperczyk, Modrzejewski, Adamus, Urbańczyk. Trener: Peter Mikula.

JKH GKS: Odrobny - Rompkowski, Zatko, Stoklasa, Kral, Danieluk - Górny, Bryk, D. Kapica, Pasiut, Urbanowicz - Labryga, Flasar, Bordowski, Prochazka, Zdenek - Pastryk, Sordon, Kulas, Marzec, Kogut. Trener: Mojmir Trliczik.