HOKEJ NA LODZIE. Unia uciekła spod topora

30 stycznia 2019 Autor: png
Aby awansować do fazy play-off oświęcimianie potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. Fot. (png)

Aby awansować do fazy play-off oświęcimianie potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. Fot. (png)

Biało-niebiescy wymęczyli dziś zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacyjnym, którego stawką jest udział w fazie play-off. Podopieczni Witolda Magiery wygrali 2:1, choć jeszcze na niespełna siedem minut przed końcem przegrywali 0:1. Kolejna odsłona tej rywalizacji już w najbliższy piątek w Sosnowcu. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

To była prawdziwa droga przez mękę. Kiedy w 12 minucie podczas gry w przewadze wynik otworzył Tomas Kana, zaczęło się nerwowe "obgryzanie paznokci". Sosnowiczanie mądrze wybijali gospodarzy z uderzenia i Unia nie mogła znaleźć sposobu na dobrze usposobionego Rafała Radziszewskiego. W końcówce pierwszej tercji krążek wylądował wreszcie za plecami "Radzika", ale sędziowie anulowali gola po analizie wideo (ruszona bramka).

Niewiele zmieniło się w drugich 20 minutach. Irytowała przede wszystkim gra w przewagach w wykonaniu biało-niebieskich. Unia na potęgę marnowała okresy w przewadze. Na początku trzeciej tercji zmarnowała nawet karnego. Po faulu na Damianie Piotrowiczu pojedynek jeden na jeden z Radziszewskim przegrał Aleksiej Trandin.

Wszystko na szczęście skończyło się happy endem. Miejscowym udało się przepchać wynik. Kluczowy okazał się wyrównujący gol Martina Przygodzkiego. Bramkarz Zagłębia odbił krążek po strzale Andrieja Themara, ale był już bezradny wobec poprawiającego Przygodzkiego. Unia poszła za ciosem. Decydujący cios zadał Sebastian Kowalówka, który dokładnie przymierzył pod poprzeczkę.

W drugim meczu pre-play-off:
AUTOMATYKA Gdańsk - ORLIK Opole 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)

UNIA Oświęcim - ZAGŁĘBIE Sosnowiec 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Kana (Turoń) 11.16, 1:1 Przygodzki (Themar) 53.10, 2:1 S. Kowalówka (Danecek) 56.24. Sędziowali: Paweł Breske, Włodzimierz Marczuk (główni), Daniel Lipiński, Marcin Młynarski (liniowi). Kary: 4 i 24 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Tomasa Kany). Widzów: 800. Stan pre play-off: 1:0 dla Unii.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Noworyta, Bezuska, Piotrowicz, Danecek, S. Kowalówka, König - Prusak, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki.
ZAGŁĘBIE; Radziszewski - Turoń, Pavuk, Stoklasa, Bucenko, Luka - Akimoto, Podsiadło, Kozłowski, Słaboń, Salamon - Charousek, Działo, Jaskólski, Rutkowski, Bernacki - Horzelski, Gniewek, Stojek, Sikora, Kana.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy