HOKEJ NA LODZIE. Unia w Katowicach z Witoldem Magierą w boksie

30 października 2017 Autor: png
Oświęcimianie będą musieli szukać punktów w kolejnych meczach. Oby tak się stało już w najbliższej potyczce z Automatyką Gdańsk. Fot. (png)

Oświęcimianie będą musieli szukać punktów w kolejnych meczach. Oby tak się stało już w najbliższej potyczce z Automatyką Gdańsk. Fot. (png)

Po raz pierwszy od trzech lat w oświęcimskim boksie zabrakło zdymisjowanego trenera Josefa Dobosza. Dziś w "Małym Spodku" biało-niebieskich poprowadził Witold Magiera dla którego był to absolutny debiut w tej roli. Unia nie była faworytem pojedynku Tauronem KH GKS Katowice i niestety wszystko skończyło się zgodnie z przewidywaniami. Punkty zostały w stolicy Górnego Śląska.

Pierwsza tercja wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. To jednak oświęcimianie obejmują prowadzenie. Po analizie wideo sędzia zaliczył gola Petera Tabacka. W szczęśliwych okolicznościach odpowiedzieli katowiczanie. W zamieszaniu podbramkowym ostatni krążka dotknął Mikołaj Łopuski i to jemu zapisano wyrównujące trafienie.

W drugich 20 minutach "Gieksa" odskoczyła na odległość dwóch bramek. Obie były autorstwa Bartosza Fraszko. Najpierw uderzeniem do "pustaka" poprawił strzał Jakuba Wanackiego, a później wykorzystał sytuację jeden na jeden z "Fikim". W tym momencie sytuacja Unii stała się już bardzo trudna.

Biało-niebiescy nie zamierzali wywieszać "białej flagi" i na początku ostatniej partii zdobyli kontaktowego gola. Peter Tabacek sprytnie zmienił lot krążka po uderzeniu z "niebieskiej" Jerzego Gabrysia. Ostatnie słowo należało jednak do katowiczan, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:2.

TAURON KH GKS Katowice - UNIA Oświęcim 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Tabacek (Saur) 11.41, 1:1 Łopuski (Rohtla) 14.20, 2:1 Fraszko (Wanacki, Wronka) 29.06, 3:1 Fraszko (Wanacki, Wronka) 39.20, 3:2 Tabacek (Gabryś, Piotrowicz) 41.26, 4:2 Themar (Łopuski) 49.38. Sędziował Tomasz Heltman z Gdańska oraz Michał Kogut i Marcin Polak. Kary: 8 i 14.
UNIA: Fikrt (57. Łazarz) - A. Kowalówka, Gębczyk, Rufer, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Bezuska, Tabacek, Haas, Piotrowicz - Iwaniak, Saur, Wojtarowicz, Wanat, Paszek oraz Hatłas. Trener: Witold Magiera.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy