HOKEJ NA LODZIE. Unia wygrywa nad Brynicą, ale tylko za dwa punkty

02 listopada 2018 Autor: png
Oświęcimska Unia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi z dorobkiem 20 punktów. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimska Unia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi z dorobkiem 20 punktów. Fot. Szymon Chabior

Jako zdecydowany faworyt pojechali dziś do Sosnowca oświęcimianie. Unia wywiązała się ze swej roli, ale cel osiągnęła dopiero w dodatkowym czasie gry. W efekcie biało-niebiescy zaksięgowali tylko dwa z trzech planowanych punktów. W piątek najciekawiej było w Krakowie. Comarch Cracovia przegrała z katowickim liderem 1:2.

Pierwsza tercja pojedynku Zagłębia z Unią nie przyniosła goli. Wynik otworzył Andriej Themar, który dokładnie przymierzył w samo "okienko". Jeszcze przed drugą przerwą skutecznie odpowiedzieli sosnowiczanie. W podbramkowym zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Kamil Pędraś.

Na początku ostatniej odsłony podczas gry w liczebnej przewadze trafił Vladimir Luka i sytuacja Unii stawała się coraz trudniejsza. W 51 minucie (także w przewadze) odpowiedział Iiro Vehmanen. Był to pierwszy gol Fina w biało-niebieskich barwach. Wynik remisowy 2:2 utrzymał się już do ostatniej syreny i o wszystkim decydowała dogrywka. W dodatkowym czasie "złotego gola" zdobył Jan Danecek. Dzięki temu Unia zgarnęła dwa punkty.

W pozostałych meczach XVIII kolejki PHL:
Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
KH Energa Toruń - PGE Orlik Opole 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:4 po rzutach karnych (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1 karne)
MH Automatyka Gdańsk - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 3:4 po rzutach karnych (1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 1:2 karne)
TatrySki Podhale Nowy Targ - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 14 listopada)

ZAGŁĘBIE Sosnowiec - UNIA Oświęcim 2:3 po dogrywce (0:0, 1:1, 1:1, 0:1 dogrywka)
Bramki: 0:1 Themar (Saur) 24.33, 1:1 Pędraś (Jarosz, Rutkowski) 34.08, 2:1 Luka (Kana, Słaboń) 42.50, 2:2 Vehmanen (Danecek, S. Kowalówka) 50.09, 2:3 Danecek (Maciejewski) 63.44. Sędziował Włodzimierz Marczuk z Torunia oraz Piotr Matlakiewicz i Dawid Pabisiak. Kary: 6 i 10.
ZAGŁĘBIE: Radziszewski - Działo, Charousek, Bernacki, Słaboń, T. Kozłowski - Martinka, Kaluza,Luka, Kana, Sikora - Horzelski, Podsiadło, Jaskólski, Rutkowski, Bucenko - Domogała, Gniewek, Pędraś, Znosko, Jarosz. Trener: Marcin Kozłowski.
UNIA: Fikrt - Maciejewski, Saur, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jezek, Vehmanen, S. Kowalówka, Danecek, Malicki - A. Kowalówka, Gabryś, Adamus, Wanat, Piotrowicz - Bezuska, Noworyta, Gruszka, Dudkiewicz, Paszek. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy