HOKEJ NA LODZIE. Unia wygrywa pod Tatrami! Brawo!

02 grudnia 2017 Autor: png
Oświęcimianie przywieźli ważne punkty z Nowego Targu. Fot. (png)

Oświęcimska Unia pokonała w Nowym Targu miejscowe "Szarotki" po serii rzutów karnych. Wydawało się, że komplet punktów zgarną górale. Trener Jirzi Sejba postanowił zaryzykować i stosunkowo szybko zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Opłaciło się, bo Wojciech Wojtarowicz na 83 sekundy przed końcem doprowadził do dogrywki.

Właśnie Wojciech Wojtarowicz był bohaterem pojedynku pod Tatrami. To on otworzył wynik, a trafienie mocno obciąża konto reprezentacyjnego golkipera - Przemysława Odrobnego. Górale jeszcze przed pierwszą przerwą zdołali doprowadzić do remisu, ale w 25 minucie zrobiło się 1:2. Martin Kasperlik uderzył w słupek, a krążek po odbiciu się od obrońcy wylądował w siatce.

Szybko wyrównał Oskar Jaśkiewicz, który popisał się potężnym uderzeniem z "niebieskiej". W 37 minucie w sytuacji jeden na jeden z Michalem Fikrtem faulowany był Siergiej Ogorodnikow i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość. Wyrównał podczas gry bez bramkarza Wojciech Wojtarowicz. Co ciekawe, oświęcimianie zmarnowali w regulaminowym czasie dwa karne (Jan Danecek, Martin Kasperlik), ale w dodatkowych najazdach zachowali więcej zimnej krwi.

W pozostałych meczach:
GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
TMH Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice 4:3 po dogrywce (1:1, 2:1, 0:1, 1:0 dogrywka)
Comarch Cracovia - Anteo Naprzód Janów 10:2 (3:1, 4:1, 3:0)
PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

TatrySki Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 3:4 po rzutach karnych (1:1, 2:1, 0:1, 0:0 dogrywka, 2:3 karne)
Bramki: 0:1 Wojtarowicz (Wanat) 05.45, 1:1 Zapała (Gruszka) 10.43, 1:2 M. Kasperlik (Tabacek, Gębczyk) 24.52, 2:2 Jaśkiewicz (Zapała, Kolusz) 27.10, 3:2 Ogorodnikow - karny 37.18, 3:3 Wojtarowicz (S. Kowalówka, Danecek 58.37, 3:4 Wojtarowicz - decydujący karny. Sędziowali: Tomasz Radzik oraz Przemysław Gabryszak, Daniel Lipiński. Kary: 41 (w tym kara meczu dla Wielkiewicza) i 51 (w tym kara meczu dla Vosatki). Widzów: 700.
PODHALE: Odrobny - Tomasik, Jaśkiewicz, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais - Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański - Wsół, Mrugała, P. Michalski, Kondraszow, Siuty. Trener: Marek Rączka
UNA: Fikrt - Vosatko, Bezuska, O. Kasperlik, Danecek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabacek, M. Kasperlik - A. Kowalówka, Saur, Piotrowicz, Rufer, Paszek oraz Wojtarowicz, Wanat, Lacheta. Trener: Jiri Sejba.