HOKEJ NA LODZIE. Unia wygrywa w Krakowie po najazdach

23 sierpnia 2018 Autor: png
Oświęcimianie odnieśli pierwsze zwycięstwo nad krajowym rywalem w letnim okresie przygotowawczym. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie odnieśli pierwsze zwycięstwo nad krajowym rywalem w letnim okresie przygotowawczym. Fot. Szymon Chabior

Biało-niebiescy udanie zrewanżowali się Comarch Cracovii za porażkę poniesioną w pierwszym meczu letnich przygotowań. Dziś pod Wawelem pokonali zespół prowadzony przez Rudolfa Rohacka po serii rzutów karnych. Po regulaminowych 60 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 2:2.

Pierwsza odsłona nie przyniosła goli. Na początku drugiej oświęcimianie wykorzystali podwójną przewagę i za sprawą Wojciecha Wojtarowicza objęli prowadzenie. Później z okolic bulika dokładnie przymierzył Andrej Themar i było już 0:2 dla gości.

Ten wynik bardzo długo nie ulegał zmianie. Wydawało się, że wygrana ekipy Jirziego Sejby nie jest zagrożona. W końcówce "Pasy" zdołały jednak zniwelować różnicę, a dwa gole dzieliło raptem 16 sekund. Najpierw (podczas gry czterech na czterech) kontaktowego gola zdobył Mateusz Bepierszcz, a po chwili sytuację jeden na jeden z Michalem Fikrtem wykorzystał Bartosz Dąbkowski.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była zatem seria rzutów karnych. Najazdy lepiej wykonywali biało-niebiescy. Po krakowskiej stronie trafił tylko Adam Domogała. Pomylił się Michal Vachovec, Mateusz Bepierszcz, Emil Svec i Damian Kapica. Dla Unii gola strzelił Radim Haas oraz testowany Roman Tomanek. Przestrzelili Andrej Themar oraz Wojciech Wojtarowicz.

COMARCH CRACOVIA - UNIA Oświęcim 2:3 po rzutach karnych (0:0, 0:2, 2:0, 1:2 w karnych)
Bramki: 0:1 Wojtarowicz (Danecek, Saur) 21.13, 0:2 Themar (Haas) 34.40, 1:2 Bepierszcz (Vachovec, Noworyta) 55.09, 2:2 Dąbkowski 55.25, 2:3 Tomanek (decydujący karny) 65.00.
UNIA: Fikrt - Bezuska, Saur, S. Kowalówka, Danecek, Wojtarowicz - Maciejewski, Gabryś, Tabacek, Haas, Themar - A. Kowalówka, Prokop, Tomanek, Dudkiewicz, Wanat oraz Gębczyk, Magiera, Prusak.
Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy