HOKEJ NA LODZIE. Unia zatrzymana w Toruniu

30 listopada 2018 Autor: png
Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie Zagłębie Sosnowiec. To spotkanie już pojutrze w Oświęcimiu. Fot. Szymon Chabior

Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie Zagłębie Sosnowiec. To spotkanie już pojutrze w Oświęcimiu. Fot. Szymon Chabior

Dobiegła końca piękna seria zwycięstw hokeistów Unii. Po siedmiu wygranych z rzędu, biało-niebiescy zostali zatrzymani w Toruniu przez miejscową Energę. Dzięki temu drużyna z grodu Kopernika zrównała się z Unią punktami. Kolejnym rywalem podopiecznych Jirziego Sejby będzie sosnowieckie Zagłębie. To spotkanie już w najbliższą niedzielę w Oświęcimiu. Początek zaplanowano na godz. 17.

Unia została dziś zatrzymana po serii zwycięstw, zaś Energa przerwała serię porażek. Torunianie wygrali po pięciu kolejnych przegranych. Gospodarze otworzyli wynik na krótko przed końcem pierwszej tercji. Skromne prowadzenie miejscowych utrzymywało się aż do 44 minuty. Wówczas podczas gry w przewadze (na ławce Damian Piotrowicz) do siatki trafił inny Rosjanin - Siemion Garszyn.

Błyskawicznie odpowiedzieli oświęcimianie. Błąd golkipera torunian wykorzystał Juha Kiilholma i było już tylko 2:1. Goście przeważali i za wszelką cenę szukali wyrównującego gola. To jednak Energa zadała decydujący cios. Na 61 sekund przed końcową syreną dokładnie pod poprzeczkę przymierzył Danił Oriechin.

W pozostałych meczach XXVI kolejki PHL:
GKS Tychy - Comarch Cracovia 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
MH Automatyka Gdańsk - PGE Orlik Opole 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

KH ENERGA Toruń - UNIA Oświęcim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Karczocha (Oriechin) 17.05, 2:0 Garszyn (Karczocha, Trachanow) 43.27, 2:1 Kiilholma (Themar, Tabacek) 44.21, 3:1 Oriechin (Trachanow) 58.59. Sędziował: Paweł Breske jako główny oraz Dawid Pabisiak i Dariusz Pobożniak. Kary: 12 i 8. Widzów: 1.300.
ENERGA: Spesny - Parizek, Walter, Minge, Mianciuk, Dołęga - Kamienkow, Trachanow, Garszyn, Karczocha, Oriechin - Zieliński, A. Jaworski, J. Jaworski, Demjaniuk, Kalinowski - Lidtke, Wiśniewski, Naparło. Trener: Jurij Cziuch.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Piotrowicz, Wanat, Adamus oraz A. Kowalówka, Malicki, Paszek. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nobo, 01.12.2018 19:42
goscie przwazali kto pisze te bzdury
Kazimierz, 01.12.2018 19:14
Szkoda sytuacji kiedy graliśmy 5 na 3 i właściwie nie było za wiele sytuacji do zdobycia gola. Za wolno, bez przemyślanych kombinacji. Trenerze to trzeba zdecydowanie poprawić.
KSU, 01.12.2018 06:34
szkoda. Z Zagłebiem tylko 3 punkty. Doboju Unia