HOKEJ NA LODZIE. Unia znowu wygrywa! Brawo biało-niebiescy!

10 stycznia 2018 Autor: png
Oświęcimianie awansowali na piąte miejsce w tabeli. Fot. (png)

Oświęcimianie awansowali na piąte miejsce w tabeli. Fot. (png)

Kolejny wyżej notowany rywal "na rozkładzie" oświęcimian! Po zwycięstwie nad Tauronem Katowice, Automatyką Gdańsk i broniącą mistrzowskiego tytułu Cracovią, podopieczni Jirziego Sejby zwyciężyli na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie. W takim układzie o przypadku nie może być już mowy. Ewidentnie zdaje egzamin "nowa miotła" w postaci czeskiego szkoleniowca Jirzego Sejby. Wyniki Unii muszą robić wrażenie na hokejowych fanach i oby tak dalej...

Wynik spotkania na "Jastorze" szybko otworzyli jastrzębianie, ale zaledwie 69 sekund później do remisu doprowadził Radim Haas. Później znowu do głosu doszli hokeiści JKH GKS, którzy na początku drugiej odsłony odskoczyli na odległość dwóch trafień. Unia z meczu na mecz pokazuje jednak, że jest mocna psychicznie i charakterna. Odrobienie dwóch goli na terenie wyżej notowanego rywala nie stanowi dla niej problemu!

Tak też było w Jastrzębiu. Najpierw Ondrej Kasperlik poprawił uderzenie Wojciecha Wojtarowicza w sytuacji jeden na jeden, a później do remisu podczas gry w liczebnej przewadze doprowadził brat Ondreja - Martin Kasperlik. W 33 minucie niefrasobliwość oświęcimskiej defensywy wykorzystał Łukasz Nalewajka i jastrzębianie ponownie wyszli na prowadzenie.

Unia zamierzała grać o pełną pulę i dopięła swego. Wyrównał Jan Danecek, kiedy na ławce kar odpoczywał Tomasz Kulas. Wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka. Nic z tego. Na 49 sekund przed końcową syreną biało-niebiescy zadali rozstrzygający cios. Krążek do siatki miejscowych posłał Radim Haas. Podopieczni Roberta Kalabera w końcówce grali w przewadze zawodników w polu (do boksu zjechał bramkarz), ale wynik nie uległ już zmianie.

W innych meczach:
GKS Tychy - Anteo Naprzód Janów 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
TatrySki Podhale Nowy Targ - MH Automatyka Gdańsk 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

JKH GKS Jastrzębie - UNIA Oświęcim 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
Bramki: 1:0 Pelaczyk (Matusik) 02.15, 1:1 Haas (M. Kasperlik, Tabacek) 03.24, 2:1 Bigos (Świerski) 10.47, 3:1 Vozdecky (Laszkiewicz, Paś) 23.29, 3:2 O. Kasperlik (Wojtarowicz) 24.58, 3:3 M. Kasperlik (Bezuska) 28.09, 4:3 Ł. Nalewajka (R. Nalewajka, Lukacik) 32.30, 4:4 Danecek (Vosatko, Bezuska) 44.06, 4:5 Haas (Tabacek) 59.11. Sędziowali: Sebastian Kryś oraz Mateusz Niżnik i Marcin Polak. Kary: 6 i 4. Widzów: 500.
JKH: Fucik - Michałowski, Jankovic, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Lukacik, Homer, Bryk, Kulas, Bordowski - Kubesz, Gimiński, R. Nalewajka, Wróbel, Ł. Nalewajka - Bigos, Matusik, Świerski, Jarosz, Pelaczyk. Trener: Robert Kalaber.
UNIA: Fikrt - Vosatko, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, S. Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabacek, M. Kasperlik - Saur, Paszek, Wanat, Rufer, Piotrowicz oraz O. Kasperlik, Lacheta. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ksu, 12.01.2018 13:00
Jeszcze tylko wygrac w Tychach i bedzie pieknie