HOKEJ NA LODZIE. W hokejowym hicie z nieba do piekła...

16 października 2020 Autor: png
Wszystkie najbliższe mecze hokejowe i inne wydarzenia sportowe w Polsce odbywać się będą bez udziału kibiców. Fot. Szymon Chabior

Tylko 750 kibiców mogło zobaczyć dzisiejsze, szlagierowo zapowiadające się spotkanie oświęcimskich wicemistrzów Polski z broniącymi korony tyszanami. Wszystko za sprawą dodatkowych obostrzeń sanitarnych związanych z wprowadzeniem na terenie oświęcimskiego powiatu tzw. strefy czerwonej.

Jeszcze na 10 minut przed końcem oświęcimianie prowadzili z mistrzami Polski 2:0 i byli na najlepszej drodze do zgarnięcia kompletu punktów. Najpierw Luka Kalan, a w 27 minucie Eliezer Sherbatov wyprowadzili gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

Przy pierwszym trafieniu błąd popełnił John Murray, zaś Izraelczyk posłał „gumę” nad leżącym już bramkarzem GKS. Trójkolorowi byli już na przysłowiowym widelcu. Niestety wszystko zmieniło się niczym w kalejdoskopie.

W trzeciej tercji tyszanie w odstępie zaledwie dwóch minut dwukrotnie znaleźli sposób na kanadyjskiego golkipera Re-Plast Unii – Clarke Saundersa (gol na 1:2 w przewadze). Wszystko rozpoczynało się zatem od początku. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, a w serii rzutów karnych skuteczniejsi okazali się hokeiści GKS.

Jedynego karnego dla Re-Plast Unii wykorzystał Siemion Garszyn. Pomylili się Daniił Oriechin, Aleksiej Trandin, Luka Kalan i Patrik Luza. Po tyskiej stronie trafili Michael Cichy oraz Filip Komorski. Z kolei Clarke Saunders wyszedł obronną ręką z pojedynków z Christianem Mroczkowskim i Alexandrem Szczechurą. Oświęcimianom przyszło się więc zadowolić tylko punktem.

Epidemia koronawirusa storpedowała dzisiejszą kolejkę hokejowej ekstraligi. Aż trzy z piątkowych pojedynków zostały odwołane. Oprócz meczu w Oświęcimiu odbyło się tylko spotkanie pod Wawelem. Były to ostatnie - przynajmniej na jakiś czas - hokejowe mecze z udziałem kibiców. Od jutra wszystkie wydarzenia sportowe w Polsce odbywać się bowiem będą bez udziału publiczności.

RE-PLAST UNIA Oświęcim - GKS Tychy 2:3 po rzutach karnych (1:0, 1:0, 0:2, 0:0 dogrywka, 1:2 w karnych)
Bramki: 1:0 Kalan (P. Noworyta) 18.04, 2:0 Sherbatov (Przygodzki, Trandin) 26.52, 2:1 Komorski (Cichy, Szczechura) 49.37, 2:2 Szczechura (Mroczkowski) 51.35, 2:3 Komorski (decydujący rzut karny) 65. Sędziowali: Paweł Kosidło, Tomasz Radzik (jako główni) oraz Kamil Korwin, Andrzej Nenko (jako liniowi). Kary: 6 i 4. Widzów: 750.
RE-PLAST UNIA: Saunders – Raitanen, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar - Glenn, Luza, Sherbatov, Trandin, Przygodzki - M. Noworyta, P. Noworyta, Helenius, Garszyn, Oriechin - Piotrowicz, Krzemień, Malicki oraz Dudkiewicz.

XI kolejka PHL:
Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:3 po rzutach karnych (1:0, 1:0, 0:2, 0:0 dogrywka, 1:2 w karnych)
Comarch Cracovia - Ciarko STS Sanok 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Tauron Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń (przełożony na inny termin)
JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk (przełożony na inny termin)