HOKEJ NA LODZIE. W poszukiwaniu bramkarza

23 maja 2019 Autor: png
Miniony sezon był dla Michala Fikrta ostatnim w karierze. Teraz biało-niebiescy muszą znaleźć kogoś nowego na jego miejsce. Fot. (png)

Miniony sezon był dla Michala Fikrta ostatnim w karierze. Teraz biało-niebiescy muszą znaleźć kogoś nowego na jego miejsce. Fot. (png)

Kibice Unii poznali już nazwisko trenera, który w nowym sezonie poprowadzi oświęcimian. Biało-niebieskich fanów niezmiernie ucieszyła także wiadomość o pozostaniu w zespole najskuteczniejszego gracza - Andrieja Themara. Powoli kształtuje się skład, ale ciągle pozostaje vacat na pozycji bramkarza. Pozyskanie golkipera jest teraz priorytetem w klubie z ulicy Chemików.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny w hokejowej układance jest bramkarz. To niewątpliwie najważniejszy zawodnik na lodzie. Bez klasowego golkipera nie ma co marzyć o sukcesach. Unia zawsze miała znakomitych graczy na tej pozycji (śp. Ryszard Puchajda, śp. Andrzej Jarosz, Jan Pędziwiatr, Gabriel Samolej, Siergiej Szabanow, Jaroslav Brnio, Tomasz Jaworski). Ostatnią "mocną jedynką" był Michal Fikrt.

Miniony sezon był dla "Fikiego" ostatnim i oświęcimianie pozostali tylko z jednym bramkarzem. Mowa o młodym i utalentowanym - Sebastianie Lipińskim. Tak więc pozyskanie drugiego golkipera staje się koniecznością. Michal Fikrt pozostanie w klubie i będzie pomagał nowemu trenerowi - Romanowi Stantienowi jako asystent.

Wzmocnienia są potrzebne także w defensywnej formacji. Póki co, w zespole jest tylko czterech nominalnych obrońców. To powracający do Unii po siedmiu sezonach spędzonych w Comarch Cracovii - Patryk Noworyta oraz Peter Bezuska, Jakub Saur i Miłosz Noworyta. Na pozycji obrońcy mógł także z powodzeniem grać Kamil Paszek, ale przeniósł się z Oświęcimia do Katowic. Z kolei napastnik Dariusz Gruszka prawdopodobnie wróci do Nowego Targu.

W nowym sezonie biało-niebiescy będą występowali pod szyldem Re-Plast Unia Oświęcim. Wszystko za sprawą pozyskania strategicznego sponsora. To trzeci taki przypadek w historii klubu. Wcześniej drużyna występowała jako Unia Dwory, a później Aksam Unia. W pierwszym przypadku biało-niebiescy rządzili i dzielili w lidze zdobywając aż siedem złotych medali z rzędu. Z kolei za rządów Aksamu przyszły dwa brązowe krążki. Oby teraz z Re-Plastem oświęcimianie powiększyli medalową kolekcję.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
wojtek, 31.05.2019 12:49
By jeszcze Wojciech Baca - klasa przy pierwszym mistrzostwie w 92!
Korek, 24.05.2019 12:02
Już w przyszłym sezonie Unia Oświęcim w koronie.
mark, 24.05.2019 08:29
Szabanow to była wielka klasa. Albo Samolej

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamęMiejsce na reklamę www.optifloor.pl Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 74