HOKEJ NA LODZIE. Weekend z kompletem punktów

25 września 2017 Autor: png
Oświęcimianie wykonali plan na weekend w stu procentach i wywalczyli sześć punktów. Fot (png)

To był udany weekend oświęcimskich hokeistów. Najpierw podopieczni Josefa Dobosza pewnie pokonali we własnej hali Naprzód Janów, by dwa dni później zgodnie z planem zwyciężyć w meczu wyjazdowym SMS PZHL Katowice. Teraz w rozgrykwach ekstraligi nastąpi krótka przerwa.

Zwycięstwo biało-niebieskich w meczu z Naprzodem było dla Unii pierwszym w tym sezonie odniesionym po regulaminowych 60 minutach. Oświęcimianie wygrali bardzo przekonująco. Trzy punkty nawet przez moment nie były specjalnie zagrożone.

Wynik spotkania silnym uderzeniem otworzył Lubomir Vosatko. Jeszcze przed pierwszą przerwą biało-niebiescy w odstępie zaledwie 78 sekund dwukrotnie znaleźli sposób na Michała Elżbieciaka. Po dograniu Petera Tabacka na 2:0 podwyższył Radim Haas, a trzeciego gola strzelił Jan Danecek, poprawiając uderzenie Mateusza Gębczyka.

Kiedy na ławce kar odpoczywał Lubomir Vosatko, "Fiki" skapitulował po raz pierwszy. Janowianie wykorzystali grę w przewadze, zaś na listę strzelców wpisał się wychowanek Unii - Mateusz Adamus. Szybko jednak wszystko wróciło do normy. Gospodarze dorzucili dwa kolejne trafienia i już po 40 minutach było wiadomo, że trzy punkty zostaną w Oświęcimiu. Bohaterem spotkania był Jan Danecek, który ustrzelił hat-tricka.

Mecz z katowicką "Szkołą" nie miał większej historii. Unia zgodnie z planem zaksięgowała komplet punktów. Znowu snajperskimi umiejętnościami błysnął Jan Danecek, który dwukrotnie trafił do siatki. W drugiej tercji golkipera SMS-u pokonali Damian Piotrowicz i Adrian Kowalówka, a trzecie 20 minut zostało już tylko dograne.

UNIA Oświęcim - ANTEO NAPRZÓD Janów 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Vosatko (Danecek, Fikrt) 10.54, 2:0 Haas (Tabacek, Piotrowicz) 14.36, 3:0 Danecek (Gębczyk, S. Kowalówka) 15.54, 3:1 Adamus (Indra, Musioł) 24.01, 4:1 Danecek (S. Kowalówka, A. Kowalówka) 32.05, 5:1 Danecek (S. Kowalówka, Vosatko) 34.17, 6:1 Tabacek (Bezuska, Haas) 47.14, 6:2 Musioł (Charousek) 49.54. Sędziował: Przemysław Kępa z Nowego Targu oraz Marcin Młynarski i Mateusz Niżnik. Kary: 10 i 10. Widzów: 500.

SMS PZHL Katowice - UNIA Oświęcim 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Danecek (S. Kowalówka) 04.30, 0:2 Danecek (S. Kowalówka, Rufer) 13.36, 0:3 Piotrowicz (Wanat, Saur) 24.45, 0:4 A. Kowalówka (Vosatko) 28.14. Sędziował Bartosz Kaczmarek oraz Michał Kogut i Patryk Puławski. Kary: 4 i 6. Widzów: 500.
UNIA: Fikrt - A. Kowalówka, Vosatko, Rufer, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, Bezuska, Tabacek, Haas, Piotrowicz - Gębczyk, Saur, Malicki, Paszek, Wanat oraz Krzak, Lacheta, Wojtarowicz, Hatłas. Trener: Josef Dobosz.