HOKEJ NA LODZIE. Weekendowy plan wykonany w stu procentach

18 listopada 2018 Autor: png
Oświęcimiane udanie zrewanżowali się Polonii za porażkę poniesioną w Bytomiu po dogrywce. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimiane udanie zrewanżowali się Polonii za porażkę poniesioną w Bytomiu po dogrywce. Fot. Szymon Chabior

To był bardzo udany weekend dla hokeistów Unii. W dwóch meczach oświęcimianie wzięli wszystko, co było do zdobycia. Najpierw pokonali w Gdańsku miejscową Automatykę, a dziś na własnym lodzie ograli Polonię Bytom. Zdobyli zatem sześć punktów, czyli aż o pięć więcej niż w meczach przeciwko tym samym zespołom w pierwszej rundzie.

Zaczęło się jednak po myśli bytomian. Podczas gry w liczebnej przewadze prowadzenie Polonii dał Michaił Samusienka, który z najbliższej odległości pokonał Michala Fikrta. Silnym uderzeniem wyrównał Peter Bezuska i pierwsza tercja zakończyła się rezultatem remisowym 1:1.

Druga odsłona zdecydowanie należała do Unii. Biało-niebiescy aż czterokrotnie "zapalili czerwone światło" nad bramka Polonii, a "Fiki" w tej partii zachował czyste konto. Wszystkie gole padły w przewagach. Trzy w pojedynczej, a jeden w podwójnej (Jana Danecka na 2:1). Podopieczni Jirziego Sejby odskoczyli na odległość czterech trafień i wszystko w tym spotkaniu było już jasne.

Ostatnie 20 minut zakończyło się dokładnie takim samym rezultatem jak pierwsza tercja. W efekcie unici pewnie zwyciężyli 6:2. Unia zajmuje siódme miejsce w tabeli PHL. Traci cztery punty do szóstej Comarch Cracovii, która rozegrała o jeden mecz mniej. Kolejnym rywalem oświęcimian będzie Orlik Opole. To spotkanie rozegrane zostanie już w najbliższy wtorek w stolicy polskiej piosenki.

W pozostałych meczach XXI kolejki PHL:
MH Automatyka Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
TatrySki Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 1:2 po dogrywce (0:1, 0:0, 1:0, 0:1 dogrywka)
PGE Orlik Opole - Kadra PZHL U-23 (przełożony na 6 grudnia)
Awansem: Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

UNIA Oświęcim - WĘGLOKOKS KRAJ POLONIA Bytom 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Bramki: 0:1 Samusienka (Frączek, Stawisskij) 06.32, 1:1 Bezuska (S. Kowalówka, Gruszka) 13.58, 2:1 Danecek (Gruszka, Bezuska) 33.43, 3:1 Vehmanen (Kiilholma) 34.39, 4:1 Bezuska (Jachym) 35.50, 5:1 Malicki (Jachym, Paszek) 39.46, 5:2 Turoń (Frączek, Stawisskij) 43.52, 6:2 Gabryś (Danecek, S. Kowalówka) 55.24. Sędziował: Tomasz Radzik jako główny oraz Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytawa. Kary: 16 i 32 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Wąsińskiego). Widzów: 1000.
UNIA: Fikrt - Saur, Vehmanen, Tabacek, Kiilholma, Themar - Jeżek, Bezuska, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Gabryś, A. Kowalówka, Piotrowicz, Wanat, Adamus oraz Jachym, Malicki, Paszek. Trener: Jirzi Sejba.
POLONIA: Studziński (od 40 min Kraus) - Cunik, Bodora, Jaworski, Krzemień, Mularczyk - Turoń, Kamieniecki, Wąsiński, Frączek, Dybaś - Stępień, Stawisskij, Samusienka, Filip, Sroka oraz Gajdzik, Anklewicz. Trener: Sebastian Owczarek.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy