HOKEJ NA LODZIE. Wicemistrzowie Polski (też) zbyt silni dla Unii

01 października 2018 Autor: png
Oświęcimianie spadli na ósme miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Fot. Szymon Chabior

Oświęcimianie spadli na ósme miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Fot. Szymon Chabior

Po wyjazdowej porażce z urzędującym mistrzem kraju w Tychach, oświęcimianie pojechali do stolicy Górnego Śląska na spotkanie z miejscową "Gieksą". Oba mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. W "Małym Spodku" Unia przegrała 4:1 i sytuacja podopiecznych Jirziego Sejby w tabeli PHL jest coraz trudniejsza.

Katowiczanie objęli prowadzenie już w 58 sekundzie. Na ławce kar odpoczywał Sebastian Kowalówka, a Duszan Devecka pokonał Michala Fikrta silnym uderzeniem z okolic bulika. Gospodarze wyraźnie przeważali, co udokumentowali drugim trafieniem autorstwa byłego zawodnika Unii - Mikołaja Łopuskiego.

Druga tercja nie przyniosła goli, ale za to już po 85 sekundach trzeciej odsłony "Fikiego" pokonał Tomasz Malasiński. Wychowanek nowotarskiego Podhala uderzył nie do obrony z pierwszego krążka. Unia odpowiedziała podczas gry w przewadze za sprawą Jakuba Saura. Na więcej nie było jednak gości stać. Wynik na krótko przed końcem ustalił autor pierwszego gola, czyli Duszan Devecka. Już we wtorek kolejna seria gier. Biało-niebieskich czeka wyjazd do Nowego Targu.

W pozostałych meczach VII kolejki PHL:
JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
PGE Orlik Opole - GKS Tychy 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
MH Automatyka Gdańsk - KH Energa Toruń 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

TAURON KH GKS Katowice - UNIA Oświęcim 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Devecka (Laakkonen, Pasiut) 0.58, 2:0 Łopuski (Wronka, Sawicki) 15.25, 3:0 Malasiński (Pasiut, Laakkonen) 41.25, 3:1 Saur (Haas, Themar) 50.34, 4:1 Devecka (Pasiut, Laakkonen) 57.31. Sędziował Paweł Breske (jako główny) oraz Piotr Matlakiewicz, Dariusz Pobożniak. Kary: 14 i 8. Widzów 800.
KH GKS: Lindskoug - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek oraz Skokan, Wysocki, Rybak, Sawicki. Trener: Tom Coolen.
UNIA: Fikrt - Jachym, Gabryś, S. Kowalówka, Danecek, Gruszka - Maciejewski, Saur, Themar, Haas, Tabacek - Paszek, A. Kowalówka, Wojtarowicz, Piotrowicz, Wanat oraz Malicki. Trener: Jirzi Sejba.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy