HOKEJ NA LODZIE. Wicemistrzowie Polski zbyt mocni dla Unii. Debiut Königa

29 stycznia 2019 Autor: png
W zaległym spotkaniu Unia przegrała w Katowicach, ale ten wynik niczego już nie zmienia w sytuacji oświęcimian. Fot. Szymon Chabior

W zaległym spotkaniu Unia przegrała w Katowicach, ale ten wynik niczego już nie zmienia w sytuacji oświęcimian. Fot. Szymon Chabior

30 letni Słowak - Peter König zadebiutował dziś w barwach oświęcimskiej Unii. Oświęcimianie przegrali w Katowicach z miejscową "Gieksą", ale wynik tego pojedynku nie miał już dla biało-niebieskich większego znaczenia. Wiadomo, że najważniejszy jest środowy pojedynek z Zagłębiem w ramach pre-play-off. Do miejsca gwarantującego udział w najważniejszej części sezonu potrzebne są dwa zwycięstwa.

Katowiczanie potrzebowali dziś zwycięstwa, aby awansować na pierwsze miejsce i przystąpić do play-off z najbardziej uprzywilejowanej pozycji. "Gieksa" swój cel stosunkowo łatwo osiągnęła co oznacza, że ich pierwszym rywalem będzie Unia lub Zagłębie Sosnowiec.

Wynik dzisiejszego pojedynku w 13 minucie otworzył Janne Laakkonen, który sprytnie zmienił lot krążka po uderzeniu z "niebieskiej" Tomasza Skokana. Jeszcze przed pierwszą przerwą podwyższył Patryk Wronka, a później w przewadze (na ławce Miłosz Noworyta) trafił Mikołaj Łopuski.

Ten sam zawodnik zdobył czwartego gola, a rezultat po drugiej odsłonie ustalił Filip Starzyński. Honor oświęcimian uratował Martin Przygodzki, który dokładnie przymierzył z backhandu pod poprzeczkę.

Drugi z zaplanowanych na dziś pojedynków nie doszedł do skutku. Sparaliżowana finansowymi zaległościami drużyna bytomskiej Polonii odmówiła wyjścia na lód w meczu przeciwko góralom z Nowego Targu. Wynik zweryfikowano jako walkower na korzyść Podhala, ale nic on nie zmienia w tabeli PHL jednych i drugich. Drużyna "Szarotek" w ćwierćfinale play-off zmierzy się z beniaminkiem z Torunia.

TAURON KH GKS Katowice - UNIA Oświęcim 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Laakkonen (Skokan, Rohtla) 12.39, 2:0 Wronka (Tuhkanen, Malasiński) 13.29, 3:0 Łopuski (Rohtla, Jyrkkio) 24.57, 4:0 Łopuski 37.14, 5:0 Starzyński (Krężołek, Jyrkkio) 39.48, 5:1 Przygodzki (Bezuska, Trandin) 49.40. Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni), Daniel Lipiński, Sławomir Szachniewicz (liniowi). Kary: 8 i 6. Widzów: 1100.
TAURON: Lindskoug - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Devecka, Krawczyk, Malasiński, Starzyński, Wronka - Tomasik, Skokan, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski oraz Krężołek, Jaszyn.
UNIA: Lipiński - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Noworyta, Bezuska, Piotrowicz, M. Magiera, S. Kowalówka, König - Prusak, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek, Malicki, Trandin, Przygodzki.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Daro, 29.01.2019 23:56
Gramy już tylko o pietruszkę
.. Nic nie da wzmacnianie drużyny skoro niemamy trenera