HOKEJ NA LODZIE. Wielki piątek, czyli wszystko albo nic

04 lutego 2021 Autor: png
Hokejowi kibice w Oświęcimiu liczą, że jutro będą mieli okazję oglądać takie właśnie obrazki. Fot. Szymon Chabior

Hokejowi kibice w Oświęcimiu liczą, że jutro będą mieli okazję oglądać takie właśnie obrazki. Fot. Szymon Chabior

Re-Plast Unia, czy JKH GKS? W Oświęcimiu, czy Jastrzębiu świętować będą zdobycie hokejowego Pucharu Polski? Odpowiedź na to niewątpliwie intrygujące wszystkich fanów hokeja pytanie poznamy już jutro.

Piątkowy finał na janowskim "Jantorze" będzie bezpośrednio transmitowany przez TVP Sport. Początek telewizyjnego studia zaplanowano na godz. 19.55. Zapowiada się prawdziwie sportowa uczta i wielkie hokejowe emocje.

W rozgrywkach sezonu regularnego lepiej radzili sobie jastrzębianie. Wiadomo, że podopieczni Roberta Kalabera przystąpią do fazy play-off z pierwszego lub drugiego miejsca. Z kolei oświęcimianie najprawdopodobniej wystartują do play-off z piątej pozycji.

Bilans bezpośrednich spotkań jest jednak wyrównany. Dwa mecze wygrała Re-Plast Unia (3:1 w Oświęcimiu, 10:8 w Jastrzębiu) i tyle samo razy górą byli hokeiści JKH GKS (3:0 w Oświęcimiu, 4:0 w Jastrzębiu). Jak będzie jutro w Janowie?

Dla oświęcimskiego klubu będzie to siódmy finał rozgrywek o Puchar Polski. Dwukrotnie biało-niebiescy sięgali po to trofeum, pokonując w wielkim finale Podhale Nowy Targ 4:0 w Krynicy w 2000 roku i Stoczniowca Gdańsk 6:2 w Warszawie w 2003 roku. Cztery pozostałe finały zostały przez Unię przegrane.

Aż ośmiokrotnie po Puchar Polski sięgali tyszanie. Trzykrotnie najlepsza w tych rozgrywkach była drużyna JKH GKS Jastrzębie. Po dwa triumfy oprócz oświęcimian mają na koncie zespoły Podhala, KH Ciarko Sanok i Comarch Cracovii. Raz trofeum wywalczył TKH Toruń, GKS Katowice i Naprzód Janów.

Wiadomo, że stawka jest olbrzymia i jutrzejszy wieczór zapowiada się ekscytująco. Zapraszamy zatem kibiców do typowania w komentarzach wyniku wielkiego finału Pucharu Polski. Typ naszej redakcji to zwycięstwo Re-Plast Unii po serii karnych.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ksu, 05.02.2021 09:14
3:2 dla Unii
Kardolo, 05.02.2021 09:07
2-1 dla uni po ka
ych
miki, 04.02.2021 17:03
4:2 dla Unii