HOKEJ NA LODZIE. Wizyta nad Brynicą

18 stycznia 2019 Autor: png
Rozgrywki sezonu zasadniczego w hokejowej ekstralidze wchodzą w decydującą fazę. Fot. Szymon Chabior

Rozgrywki sezonu zasadniczego w hokejowej ekstralidze wchodzą w decydującą fazę. Fot. Szymon Chabior

Sosnowieckie Zagłębie będzie dzisiejszym rywalem oświęcimskich hokeistów. Nikogo z kibiców nie trzeba przekonywać jak ważny to mecz dla Unii w kontekście rywalizacji o pierwszą "szóstkę". W Sosnowcu bezwzględnie trzeba wygrać, aby przynajmniej utrzymać dystans do beniaminka z Torunia (Energa ma osiem punktów więcej, ale podopieczni Witolda Magiery rozegrają o jeden mecz więcej).

Tymczasem na pozycję lidera PHL powróciła katowicka "Gieksa". Wicemistrzowie Polski pokonali w starciu rozegranym awansem krakowskie "Pasy" 3:2. Teraz mają punkt przewagi nad GKS-em Tychy i jeden mecz rozegrany mniej. Sytuacja w czubie tabeli, jak i walka o miejsce w pierwszej "szóstce" jest zatem arcyciekawa. Stawka poszczególnych gier jest spora.

Dziś w Sosnowcu Unia zagra z Zagłębiem już po raz czwarty w tym sezonie. Bilans dotychczasowych gier przemawia za Unią. Najpierw biało-niebiescy zwyciężyli na własnym lodzie 4:2 (2:2, 2:0, 0:0), po golach Andrieja Themara, Dawida Maciejewskiego, Kamila Paszka i Dariusza Gruszki. Autorami trafień dla Zagłębia byli Michał Bernacki i Tomasz Kozłowski.

Później w Sosnowcu Unia wygrała po dogrywce 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1 dogrywka). Złotego gola strzelił wówczas Jan Danecek, zaś w regulaminowym czasie na listę strzelców wpisali się Andrej Themar, Iiro Vehmanen (Unia), Kamil Pędraś, Vladimir Luka (Zagłębie). W ostatnim meczu w Oświęcimiu gospodarze wygrali 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Bramki dla miejscowych zdobywali Ales Jeżek, Mateusz Adamus, Dariusz Wanat i Dariusz Gruszka. Honorowego gola dla sosnowiczan strzelił Filip Stoklasa.

Zestaw par 40. kolejki PHL:
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie (piątek, godz. 18)
KH Energa Toruń - PGE Orlik Opole (piątek, godz. 18.30)
MH Automatyka Gdańsk - Węglokoks Kraj Polonia Bytom (piątek, godz. 18.30)
Zagłębie Sosnowiec - UNIA OŚWIĘCIM (piątek, godz. 19)
Awansem: Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy