HOKEJ NA LODZIE. Wracamy na ligowe tafle

12 listopada 2020 Autor: png
W piątek do oświęcimskiej hali lodowej zawitają hokeiści krakowskich „Pasów”. Derby Małopolski zapowiadają się szczególnie atrakcyjnie. Fot. Szymon Chabior

W piątek do oświęcimskiej hali lodowej zawitają hokeiści krakowskich „Pasów”. Derby Małopolski zapowiadają się szczególnie atrakcyjnie. Fot. Szymon Chabior

Po dziesięciodniowej przerwie na potrzeby reprezentacji narodowej wracamy na ligowe tafle. W piątek rozegrana zostanie szesnasta seria gier PHL. Kibiców w Oświęcimiu najbardziej interesują małopolskie derby. Re-Plast Unia podejmować będzie Comarch Cracovię. Początek piątkowego meczu zaplanowano na godz. 18.

Oświęcimianie ciągle muszą walczyć o miejsce gwarantujące udział w finałach rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie z „Pasami” będzie zatem szalenie ważne. Biało-niebiescy muszą w derbach Małopolski poszukać kompletu punktów.

Jeśli chodzi o finały Pucharu Polski to ma w nich powalczyć kwartet uczestników, czyli cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły ligowe po dwóch rundach. Półfinały odbędą się w dwóch miastach, a finał na tafli najwyżej sklasyfikowanej ekipy.

W piątek biało-niebiescy będą mieli okazję do rewanżu za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie. Wówczas pod Wawelem podopieczni Nika Zupancića przegrali po dogrywce 5:4. Decydujący cios zadał były zawodnik Unii – Ales Jeżek.


Pozostałe gole dla „Pasów” strzelali: Sebastian Brynkus, Stepan Csamango, Tomas Franek i Taavi Tiala. Po oświęcimskiej stronie na listę strzelców wpisali się kolejno Klemen Pretnar, Jere Helenius, Martin Przygodzki i Luka Kalan.


Zestaw par XVI kolejki PHL:
RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – Comarch Cracovia (piątek, godz. 18)
Ciarko STS Sanok – GKS Katowice (piątek godz. 18)
JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ (piątek, godz. 18)
GKS Tychy – KH Energa Toruń (piątek, godz. 18)
Stoczniowiec Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 18.30)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy